Вірус вражає працю. Як шукати роботу під час пандемії?

Пандемія не пройшла безслідно для економічних процесів і оголила уразливості ринку праці. Населення відчуло це на своєму досвіді: у виграші залишилися лише ті, хто працює в Білій Церкві Дистанційно. Іншим доводиться отримувати низькі зарплати і залишатися без роботи.

Удар по ринку праці відчули також здобувачі в пошуках нового місця роботи і ті, хто якраз збирався міняти свою нинішню роботу.

Популярна в Білій Церкві дошка оголошень OBYAVA.ua, ділиться інформацією, що з середини березня 2020 року роботодавці регіону скоротили кількість відкритих вакансій на 13%. . А кількість роботодавців, які планували закрити новими кадрами вакансії, що звільнили, впала з 48% до 22%.

У світле майбутнє не віриться

«Більшість людей у Білій Церкві зараз у пошуках роботи в інтернеті, — повідомляє керівник HR-напрямку OBYAVA.ua любов Головач. — На перший погляд складається враження, ніби оголошень про найм на роботу досить багато. Але частина з них вже давно втратили свою актуальність. Компанії не видаляють їх з розділу «робота в Білій Церкві», а на відгуки не завжди реагують. У них просто зараз немає коштів на виплату зарплати новому співробітнику.

А якщо ця компанія функціонує оффлайн, цілком можливо, що були введені обмежувальні заходи по найму нових співробітників. Люди, які знаходяться в менш жалюгідному становищі і просто подумують про зміну роботи, не розглядають навіть актуальні оффлайн вакансії через страх захворіти.

А ринок віддаленої роботи в Білій Церкві, на жаль, не гумовий. Потрібно відзначити, що компаніям важко набирати нових працівників через проведення співбесід в режимі онлайн. З кризою під силу впоратися тим компаніям, які перевели співробітників на цифрові технології і змогли організувати бізнес-процеси онлайн.»

У претендентів настрої стали набагато песимістичніше через кризу на ринку праці. Аналітики OBYAVA.ua провели дослідження я і з’ясували, що очікують працівники від другого кварталу цього року. Показник самопочуття у кандидатів помітно впав: якщо три роки тому він становив від -0,03 до -0,9, то зараз він впав до значення -0,022. Здобувачі йдуть на поступки і знижують очікування по зарплатах, тому що побоюються звільнень і готові трохи більше втратити в заробітній платі, ніж взагалі втратити роботу.

У кандидатів у сфері туризму, розваг і мистецтва ще більш сумний настрій, адже ці області криза торкнулася сильніше. А ось працівникам у сфері IT, медпрацівникам і представникам видобувних галузей пощастило більше і у них достатньо можливостей не залишитися без роботи.

Якщо порівнювати з першим кварталом цього року, то серед респондентів без роботи збільшилася кількість людей, які пережили скорочення з попередньої роботи: їх частка становить 21%, в той час як зазвичай цей показник становив 10%. З туристичної сфери Білої Церкви без роботи через пандемію залишилися 17% респондентів. У такому ж становищі опинилися 12% представників сфери розваг і мистецтва, а також 11% претендентів з області реклами, PR і маркетингу.

Як бути в ситуації, що склалася?

Люди стали дбайливіше ставитися до здоров’я близьких через пандемію і це означає, що у медпрацівників точно буде робота.

«Якщо провести аналіз ринку праці в місті Біла Церква, то можна зробити висновок, що попит на послуги доглядальниць, соц.працівників і помічників по догляду помітно зросте, — каже Любов Головач. — По закінченню самоізоляції також зросте потреба в допомозі психотерапевтів і психологів. Вже зараз можна помітити, що на вакансії кур’єрів приходить все більше відгуків. Також популярні оголошення по набору співробітників в колл-центри і менеджери онлайн-магазинів. Роботодавці в таких випадках не вимагають у шукачів багаторічного досвіду роботи, тому до таких вакансій варто придивитися незайнятим людям. А самими незатребуваними професіями зараз є охоронці, кухарі та офіціанти, а також співробітники сфери клінінгу.

Удар по ринку праці особливо відчули випускники вищих навчальних закладів. Молодим фахівцям складно знайти хорошу роботу без досвіду, а в світлі ситуації, що склалася багатьом випускникам доведеться перебиватися непостійними заробітками. У період навчання молоді хлопці займаються підробітками в сфері громадського харчування на посадах офіціантів, барменів і барист. Через пандемію вони залишаються без цієї роботи і не встигають знайти нову.

Люди задаються питанням-Що ж буде по закінченню карантину? Багато фірм на той час налагодять роботу в режимі онлайн і виявлять, що це куди менш затратно. Особливим попитом користуватимуться фахівці у сфері діджитал, програмісти, контент-менеджери та SMM-щики. Оператори в колл-центрах, менеджери онлайн-магазинів, водії доставки і кур’єри теж не залишаться без роботи. А антикризові та фінансові консультанти будуть актуальні як ніколи».

Джерело: http://alljob.com.ua/articles/virus-porazhayet-trud-kak-iskat-rabotu-vo-vremya-pandemii.html