Вакансії та здобувачі: які професії і зарплати актуальні на українському ринку праці в період карантину?

 

За даними аналітиків порталу OBYAVA.ua, ситуація з українським ринком праці в 2020 році складається складна.

Зокрема, вказується, що за час карантину по коронавірусу в країні вдвічі зменшилася кількість вакантних робочих місць для медперсоналу.

Якщо ще в лютому 2020 року робота в Києві вимагалося за різними даними від 200 до 350 IT-фахівців, то вже в квітні того ж року необхідно було всього близько 100 працівників у цій сфері. Як не дивно, різке падіння числа вакансій почалося після введення владою України карантинних заходів. Аналогічна картина, втім, складається і з резюме кандидатів на інші посади: їх число за час карантину впало теж майже вдвічі.

До числа найпопулярніших (за кількістю відкритих вакансій) в IT-сфері були віднесені наступні професії:

Адміністратор мереж і систем;
Програміст;
Контент-менеджер;
Проект-менеджер.
Майже така ж картина складається і за кількістю розміщених резюме, тільки у претендентів на першому місці стоїть не сисадмін а програміст.

У готельно-ресторанному бізнесі ситуація нерадісна через все тих же карантинних заходів. Однак деякі фірми як і раніше шукають співробітників, причому пропонуючи досить хороші зарплати. Так, найбільш високооплачуваними посадами виявилися:

помічник бармена — йому готові платити до 35 тис. грн;
керуючий готелем — до 30 тис. грн;
Помічник офіціанта-він може розраховувати на зарплату до 26 тис.грн.
А ось у кандидатів-шукачів-свій ТОП-3, що не збігається з вимогами роботодавців:

головний бухгалтер в області громадського харчування-30 тис. грн;
керуючий ресторанною мережею-20 тис. грн;
шеф-кухар-20 тис.грн.
У галузі, пов’язаної зі спортом, красою і оздоровленням (Спортзали, Фітнес-клуби, салони краси і т.д.) унаслідок епідемії спостерігається значний спад. Однак після паузи поступово маховик бізнесу в цій сфері заново починає розкручуватися: якщо в березні по Запоріжжю (воно взято як типовий регіон України) у відкритих джерелах публікувалося число вакансій не більше 2-3, то в квітні максимум вільних робочих місць склав вже 4 вакансії, а в травні ніколи не було менше 5, а в кращі дні виявлялося до 9 вільних вакансій в цій області. Це говорить про те, що ситуація з кожним тижнем поліпшується.

Що ж стосується кандидатів, то пошуки роботи вели: у березні – 28-39 осіб, у квітні – всього 4-8, у травні – вже 11-19 осіб. Теж помітне зростання.

В області «Спорт-краса-оздоровлення «найбільш» дорогими » посадами за даними опублікованих оголошень про пошук співробітників зараз є наступні:

менеджер з реалізації косметичних засобів — йому пропонують зарплату до 14 тис. грн;
майстри з манікюру або педикюру — до 6 500 грн;
перукар — до 6 тис.грн.
Якщо ж брати не максимальні зарплати, а посади з максимальним числом відкритих вакансій, то ТОП-3 в цій галузі виглядає так:

Продавец-консультант по косметике — 11 вакансій.
Продавец-консультант по парфюмерии-8 вакансій.
Перукарі та майстри манікюру та педикюру – по 7 вакансій на кожну позицію.

Що стосується роздрібної торгівлі, то під час карантину в Житомирі власники магазинів пропонували зарплату касирам в районі від 8 тисяч гривень. Самі ж працівники, які шукають вакансії в цій сфері, в резюме вказували, що хотіли б отримувати від 9 до 14 тисяч гривень. Таким чином, можна зробити висновок, що медіана (середня зарплата за даними, опублікованими у відкритих джерелах) тут становить:

По вакансіях-8 500 гривень.
По резюме-8 000 гривень.
Це звичайна ситуація для ринку праці: працівники завжди бажають отримати за свою працю максимальну зарплату, роботодавець же завжди вважає за краще заощадити на фонді оплати праці та обов’язкових відрахуваннях. Однак ситуація складається таким чином, що роботи в цій галузі мало: в період з 6 по 28 квітня в Житомирі вакансій касира не було взагалі.

У Києві ж в області роздрібної торгівлі ситуація складається наступним чином:

Роботодавці пропонують касирам зарплату в районі від 10 до 12 тисяч гривень. Медіана тут — 10 тисяч гривень.
Шукачі готові почати роботу при оплаті від 9 до 15 тисяч гривень. Медіана — 12 тисяч гривень.
Тут, на відміну від Житомира, падіння числа вакансій до нуля за всі минулі місяці 2020 року поки не спостерігалося.

Джерело:http://faktod.ru/vakansii-i-soiskateli-kakie-professii-i-zarplaty-aktualny-na-ukrainskom-rynke-truda-v-period-karantina/