Як безробітному влаштуватися на роботу в Запоріжжі

Ринок праці в Запоріжжі за останні півроку значно змінився, що пов’язано з економічною і політичною ситуацією в країні і в області. За даними експертів безробіття в цьому регіоні зросла до 7.4%. Але є вакансії, затребуваність на які як і раніше залишається на високому рівні і безробітні громадяни при бажанні можуть вільно працевлаштуватися.

Затребувані професії

Максимальна кількість пропозицій надходить від роботодавців у сфері торгівлі. Найчастіше потрібні менеджери оп закупівель, продавці, консультанти, а також торгові агенти. Частка таких вакансій залишає трохи більше 18% від усіх пропозицій. Високий рівень пропозицій і для домашнього персоналу, який може заробити від 8 тисяч гривень на місяць. Тут можна знайти як роботу для досвідчених працівників з освітою і сертифікатами, так і для новачків, тільки початківців заробляти в цій сфері. Звичайно, рівень заробітної плати буде відрізнятися. Взагалі Запоріжжя відрізняється досить високим рівнем зарплат порівняно з рештою України. В середньому тут заробляють близько 6 тисяч гривень.

Високий попит тримається і в секторі керівників і IT-фахівців. Останні займають за рівнем заробітку третє місце і рівень їх заробітку починається від 6.5 тисяч гривень. Підвищений попит на ІТ спеціальності обумовлений тим, що саме Запоріжжя займає перше місце за кількістю роботодавців саме в даній сфері. У цьому регіоні безліч фірм, успішно розвиваючих і просувають ІТ-технології, а досвідчених фахівців сильно не вистачає. Бажаючим отримати дану спеціальність можна запропонувати різні курси, які також зараз користуються популярністю. Найвища зарплата у працівників будівельних спеціальностей — в середньому 9.5 тисяч гривень.

5-6% від усього ринку праці займає попит на медичних працівників середньої та вищої ланки. Лікарі та фармацевти отримують близько 6 тисяч гривень і вище, а ось зарплати у юристів знизилися до 5-7 тисяч гривень на місяць. Теж саме відбувається і з фахівцями HR.

Як знайти роботу в Запоріжжі

Оскільки на ринку праці спостерігається застій, роботу в Запоріжжі знайти не завжди легко. Вільні вакансії у всіх затребуваних галузях є, але серед них не завжди легко відшукати відповідну за вимогами і рівнем заробітної плати. Оптимальний варіант, коли всі вільні вакансії зібрані в одному місці і претенденту простіше оцінити і порівняти, як наприклад, на сайті https://obyava.ua/ru/rabota/zaporozhe на цьому ресурсі зібрані вакансії в найбільш затребуваних сферах. Список пропозицій постійно оновлюється.

Робота в Запоріжжі є, але загалом ринок праці трохи втратив звичну динаміку. Важливу роль зіграла пандемія і загальна політична ситуація в країні. Є сфери на ринку праці, куди фахівці практично не потрібні або де впав рівень заробітної плати. Але торгівля, ІТ-сфера і домашній персонал потрібні постійно. Щоб в цьому переконатися досить заглянути на сайт OBYAVA.ua.

Джерело: https://portall.zp.ua/job/2003-kak-bezrabotnomu-ustroitsya-na-rabotu-v-zaporozhe.html