З 24 лютого Лозівську громаду Харківської області обстріляли ракетами близько 30 разів. Унаслідок цього постраждали як і значущі культурні та соціальні будинки, так і домівки місцевих жителів. Усього загинули чотири людини. Наразі міською владою проводиться заміна вікон у багатоквартирних будинках.
Про це «Слобідському краю» розповів секретар Лозівської міської ради Юрій Кушнір.
З першого дня повномасштабного вторгнення російської федерації Лозівська громада піддавалася ракетним ударам з наземних установок та літаків близько 30 разів. Основна частина обстрілів відбувалася у весняно-літній період.
— На початку вторгнення в основному обстрілювалися території колишніх та діючих військових частин. Пізніше були удари по в районі об’єктів «Південної залізниці». Тоді пошкодили одну з будівель залізничників та колії. Згодом удари завдавали по товарній станції в районі вокзалу, – згадує Юрій Кушнір.
У квітні російські війська завдали удару по об’єкту енергетичної інфраструктури, внаслідок чого в Лозовій два дні не було електроенергії, водопостачання та подекуди зв’язку.
— Завдяки злагодженим зусиллям працівників комунальних служб та енергетикам «Південної залізниці», які приєдналися до усунення наслідків обстрілу, вдалося швидко відновити електропостачання. Однак саме на початку квітня найбільше мешканців громади покинули територію міста, – розповідає посадовець.
Однак найсерйознішим ударом по Лозовій секретар міської ради вважає ракетний обстріл 20 травня, коли росіяни завдали ракетного удару по Лозівському палацу культури. Як розповідає Юрій Кушнір, лозівчани, які приходили розбирати завали та прибирати територію у перші дні після вибуху, перш ніж долучитися до допомоги, стояли та плакали.
— Палац культури це не просто якийсь заклад, де проходили культурні заходи. Це, можна сказати, серце Лозівщини, тому що всі свята, випускні, урочисті ходи, приїзди зірок різного масштабу відбувалось саме там. Для кожного мешканця громади це особливе місце, у кожного є свої спогади. Дякувати Богу, що після цього удару жодна людина не загинула. Однак пошкодження дуже серйозні, – ділиться секретар Лозівської міськради.
Також ракетні удари завдавалися по селищах Краснопавлівка та Панютине та ще одному з сіл громади. По Панютиному було зафіксовано декілька влучань на території вагоноремонтного заводу. Унаслідок цього були пошкоджені також і житлові будинки.
Останній ракетний обстріл Лозівської громади відбувся 13 вересня. Тоді російська ракета влучила в Загальноосвітню школу № 8, яка була найстарішим навчальним закладом Лозової.
— Удар був настільки сильний, що за попередніми оцінками, приміщення школи не підлягає відновленню, – зазначає Юрій Кушнір.
Також постраждали навколишні заклади соціальної та медичної сфери та кілька десятків житлових будинків.
— Російська ракета забрала у наших дітей школу та дитячий садок. Без навчальних класів залишилися півтисячі школярів та 80 вихованців садочка. Слава Богу працівники закладу та мешканці громади не постраждали. Росія продовжує воювати з мирним населенням, знищує інфраструктуру, намагається позбавити наших дітей дитинства та майбутнього, але в них це не вийде, – відреагував на обстріл школи Лозівський міський голова Сергій Зеленський.
Усього з початку повномасштабного вторгнення у Лозовій наразі відомо про пошкодження 128 багатоповерхових будинків та 223 приватних домоволодінь, оскільки росіяни завдавали ударів також і по житлових кварталах. Унаслідок російської збройної агресії загинули чотири місцевих мешканці, до 20 осіб отримали поранення різного ступеня важкості.
Після першого обстрілу у громаді було організовано фіксацію руйнувань. Наразі облаштовано мобільний Центр надання адміністративних послуг, який об’їжджає місця ракетних ударів для того, щоб люди могли прямо на місці задокументувати пошкодження. Уже зараз подано більш ніж 600 заявок на компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло, однак комісія поки що змогла обстежити понад 300 домоволодінь.
На перших порах місцева влада допомагала мешканцям громади подолати наслідки ракетних обстрілів та надавала людям скло, шифер, плівку. Зараз завдяки виділенню коштів з місцевого бюджету та допомозі обласної військової адміністрації та обласної ради виконується заміна вікон у багатоповерхових будинках.
Оставить комментарий