ЧОМУ В ПЕРІОД ЕПІДЕМІЇ COVID-19 З ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ У КИЄВІ ВИНИКАЮТЬ ТАКІ ПРОБЛЕМИ?

З початку цього року в центрі зайнятості Києва перебуває приблизно 15512 жителів міста. У січні та лютому можна було відзначити стандартний сезонний сплеск, тому кількість безробітних зросла на 1387 осіб. А з березня місяця був зареєстрований різкий стрибок на 3500 робітників у зв’язку з початком турбулентності COVID-19. До травня в центрі зайнятості залишилося перебувати 18398 осіб. Природно, що представлені цифри не можуть дати повної картини, але безробітних досить багато. Є такі громадяни, які намагаються знайти роботу в Києві через центр зайнятості, а є ті, які керуються своїми власними силами і шукають зайнятість самостійно.

Одна з киянок ділитися своєю історією з пошуку роботи. Раніше дівчина працювала у фінансовій сфері, але через два місяці її скоротили. Ставати на біржу дівчина не захотіла, тому що не бачить в цьому сенсу, та й допомога по безробіттю настільки мала, що вижити на нього звичайному жителю Києва просто неможливо. Пошук роботи, довелося почати з розміщення резюме на сайтах роботодавців. Листи дівчина слала кожен день, і через два місяці їй вдалося влаштуватися на роботу за своєю спеціальністю.

ПОПИТ І ПРОПОЗИЦІЯ

У Києві постійно проводитиметься моніторинг попиту та пропозиції на ринку праці. Таким чином, на квітень місяць у місті було 7335 вільних вакансій, 66% — Робочі спеціальності. Що стосується, заробітної плати, то в середньому вона становить 12087 гривень. Але в основному дохід у жителів міста відносно високий порівняно з іншими регіонами країни і становить 16550 грн. Більшість молодих людей дотримується думки, що навчання в університеті стільки років не варте того, щоб йти працювати на зарплату менше 8 тис.грн.

Молодь стикається з проблемою, що не може знайти роботу за фахом, а роботодавець бажає відразу отримати досвідченого співробітника. Практично в будь-якому оголошенні можна прочитати, що потрібен співробітник з досвідом роботи. Молоді люди в сою чергу пред’являють завищені вимоги до роботодавця, так як бажають отримати високооплачувану роботу.

Крім усього іншого, зустрічаються шукачі, які хочуть знайти роботу, але знаходяться в літньому віці. Деякі з них згодні працювати навіть за невелику зарплату і не на найпрестижніших спеціальностях. Але таких жителів столиці на роботу беруть неохоче, тому є певні обмеження за віком – беруть осіб до 45 років. Важко влаштуватися мамам з маленькими дітьми, тому що доводиться їх часто відпускати на лікарняний.

ЧИ МОЖНА НАВЧИТИСЯ?

Люди, які не можуть знайти роботу в Києві за фахом можуть перенавчитися на іншу. Обласна служба зайнятості дає можливість перевчитися безробітним громадянам за 40 різними спеціальностями. Пропонуються затребувані професії, такі як: оператор котельні, плиточник, газозварник, монтажник, Муляр, водій, охоронець, швачка, кухар, касир, бухгалтер та інші спеціальності. Звичайно, це професії робочі, а якщо у людини є вища освіта, навряд чи він погодиться знизити свій статус.

Додатково пошукати місце роботи можна на ярмарках вакансії, які постійно проходять в Києві. З початку року, таких ярмарків було проведено 44. Проблема безробіття залишається актуальною і по сьогоднішній день. Рішення треба приймати комплексно. Саме держава повинна подбати про те, щоб випускники навчальних закладів могли бути забезпечені першим робочим місцем. Також необхідно подбати про ефективну організацію трудової зайнятості найбільш вразливих категорій громадян.

У праці, стверджують, що якщо людина отримала статус безробітного, то він може претендувати на допомогу. Але треба пам’ятати, що це ніяк не відноситься до громадян, які в перший раз намагаються знайти роботу або намагаються відновити свою діяльність після тривалої перерви.

Також розраховувати на допомогу не доводиться людям, звільненим за порушення трудової дисципліни, всі ці дії передбачаються законодавством. На сьогоднішній день максимальна сума допомоги по безробіттю в Києві становить 8788 грн.

Можна з упевненістю говорити про те, що якщо громадянин є дійсно фахівцем у своєму роді діяльності, то в зміні робочого місця немає нічого страшного. Зараз в Києві існує досить багато стабільних і забезпечених організацій, яким потрібен досвідчений працівник.

Треба шукати таку роботу, де потенціал людини буде оцінений по достоїнству і він зможе здійснювати професійне зростання. На думку експертів, 58% випускників просто бояться шукати роботу, тому, що не знають, як поводитися з роботодавцями.

Бояться нічого, треба оцінювати свої можливості і пам’ятати, що два роки людина заробляє не заробітну плату, а репутацію.

Як тільки необхідний досвід буде отриманий, можна переходити на більш оплачувані посади.

Джерело:http://znanierb.ru/pochemu-v-period-epidemii-covid-19-s-trudoustrojstvom-v-kieve-voznikayut-takie-problemy/?preview=true