Як зняти квартиру в Дніпрі?

Згідно зі статистикою понад 80 000 чоловік орендують житло в місті Дніпро. Зняти квартиру в Дніпрі не так просто, як здається на перший погляд. Багато хто чув, що можуть «кинути» з орендою або можна зіткнутися з шахраями.

З чого почати пошук квартири?

Вартість оренди житлових приміщень з кожним роком збільшується. На даний момент найнижчі ціни по зніманню об’єктів нерухомості в Луганській і Донецькій областях. Тут ціни стартують від 1 000 гривень на місяць. У столиці за знімання просять найбільше грошей, від 6 000 гривень на місяць. У Дніпреі інших великих містах ціни приблизно 3-5 тисяч гривень на місяць.

В основному пошук житла здійснюють в Інтернеті. Як правило, серед спеціалізованих онлайн-платформ з пошуку житла керують такі гіганти як: OLX, ЛУН, OBYAVA.ua на них припадає понад 80% всіх оголошень про продаж або оренду квартир в Дніпрі та області. Більшу частину оголошень розміщують посередники, приблизно 80 %. З ріелторами безпечніше проводити угоду, але їх послуги платні. В основному агенти беруть 50% від місячної вартості житла. В послуги ріелтора входить показ приміщення та оформлення договору і перевірка документів.

Правила при пошуку квартири

Всі розрахунки з господарями житла і з ріелтором ви здійснюєте після укладення договору оренди. Ніяких передоплат нікому вносити не потрібно. Якщо вас просять внести аванс, то це повинно вас насторожити.

Обов’язково перевірте правовстановлюючі документи власника на квартиру, вам їх повинні показати, а також пред’явити паспорт.

У договорі оренди в обов’язковому порядку пропишіть паспортні дані сторін, адреса об’єкта нерухомості та термін оренди. Якщо ви вирішили здійснювати пошуки житла самостійно, то звертайте увагу на ціну житла. Дуже низька вартість попереджає, що квартирантів може очікувати «сюрприз».

Наприклад, далеко до зупинки громадського транспорту, старі меблі або її відсутність і т.д. перш, ніж приїжджати на перегляд уточніть всю інформацію по телефону. Обов’язково з’ясуйте, чому низька ціна.

Уважно читайте договір і перевірте справність всіх предметів в будинку, якщо ви упустите будь-яку деталь, то потім відповідальність буде лежати на вас.

Правильно складений договір оренди-гарантія надійної угоди

Договір оренди-документ, згідно з яким орендодавець подає вам на тимчасове користування житлове приміщення. Також в папері прописані всі права і обов’язки сторін. Це один з найважливіших етапів угоди.

Тільки на підставі договору у вас є які-небудь права, в тому числі і право проживання в об’єкті. Зразок документа можна знайти в Інтернеті.

У договорі повинні міститися наступні моменти:

-точна адреса житла;
-паспортні дані орендодавця та орендаря;
-документи на право власності;
-вартість оренди та дата оплати;
-строк, на який укладено договір;
-ПІБ осіб, хто буде проживати в квартирі;
-підписи сторін.
Крім цього в договорі повинна бути прописана відповідальність громадян. Договір можна скласти в простій письмовій формі, якщо термін його дії до трьох років. При укладанні угоди особливу увагу зверніть на розмір щомісячного платежу і його дату, також порядок розірвання договору.

Обходьте шахраїв стороною

Ніколи не платите ріелтору за послуги, які ще вам не були надані, також з орендодавцем проводите розрахунок тільки після підписання договору. Заставу теж вносити не можна. Убезпечити від шахрайства можуть тільки великі перевірені агентства нерухомості.

Ви можете самі приступити до пошуку, але тільки якщо у вас є достатня кількість вільного часу і ви вмієте добре домовлятися з людьми.

Заключні моменти

При розмові по телефону намагайтеся максимально детально дізнатися все про об’єкт нерухомості, щоб вже розуміти, варто йти на перегляд чи ні. Якщо ви розумієте, що житло Вам підходить, то постарайтеся опинитися в числі перших запрошених на перегляд.

Наприкінці літа оренду підвищують, бо приїжджають студенти та сезонні робітники. Найкраще ціну знижують влітку і взимку, в цей час варто зайнятися пошуком житла.

Джерело: https://omastere.com.ua/lviv/articles/art5/kak-snyat-kvartiru-v-dnepre