Безробіття на Дніпропетровщині тепер втричі більше, ніж до коронавірусу

Коронавірус завдав вагомого удару по ринку праці України. Постраждали, зокрема, жителі Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

На початку року в Дніпропетровській області налічувалося 2060 офіційно зареєстрованих безробітних. У період вимушеної самоізоляції це число збільшилося втричі і, за даними на 25 травня, склало вже 6652 осіб. Для порівняння, раніше на облік в регіональний центр зайнятості ставало менше тисячі осіб на місяць.

Жителі Дніпропетровщини, які втратили заробіток, отримують допомогу в працевлаштуванні в центрі зайнятості населення, де з кожним безробітним працює конкретний інспектор.

Примітно, що не всі громадяни, які звернулися на біржу праці, були скорочені з підприємств через коронавірусу. Половина людей, які стали на облік в центр зайнятості за період з березня по травень поточного року, ніколи не працювали офіційно.

З 1620 звільнених бюджетників, до служби зайнятості звернулося 1200 осіб. З небюджетних сфер, найбільше постраждала оптова та роздрібна торгівля. Звільнених у цій сфері налічувалося 382 особи станом на 1 березня та 1042 особи на кінець травня цього року.

Близько 67% всіх безробітних-це представники робітничих спеціальностей, 32% — службовці. Приблизно 15% складають оператори верстатів, збирачі обладнання та водії. Що стосується вакансій, найбільше їх пропонується у сфері охорони здоров’я Кривого Рогу та Дніпропетровської області: вони готові прийняти 800 осіб, але відповідних шукачів у центрі зайнятості майже немає.

HR-аналітики повідомляють, що зростання безробіття найближчим часом збережеться, але такого сплеску, як за останні два місяці, вже, швидше за все, не буде якщо ми знову не будемо змушені піти на удаленку в осінній період: після зняття обмежувальних заходів багато організацій відновлять свою роботу. Аржаніков також зауважив, що вік середньостатистичного псковського безробітного помолодшає, коли на ринок праці Кривого Рогу вийдуть випускники поточного року.

Говорячи про ситуацію в цілому, на регіональному ринку праці налічується понад 800 організацій, які в період пандемії зберегли своїх співробітників (близько 16 тисяч осіб), перевівши їх на неповний робочий день або тиждень.

Станом на кінець травня, з 6652 осіб, що стоять на обліку на Криворізькій біржі праці, більше 5700 вже стали отримувати допомогу по безробіттю.

Допомога призначається одночасно з визнанням громадянина безробітним і нараховується з першого дня визнання громадянина безробітним.

Індивідуальним підприємцям, які припинили свою діяльність після 1 березня, також належить допомога по безробіттю в максимальному розмірі.

До суми максимальної допомоги покладається доплата, якщо на утриманні безробітного перебувають неповнолітні діти. В такому випадку до суми допомоги додається ще по 3 тисячі рублів на місяць на кожну дитину. Ця доплата поширюється на період, який був спочатку визначений у березні цього року як 3 місяці, але згодом був продовжений до серпня включно.

База вакансій центру зайнятості Кривого Рогу налічує тисячі пропозицій. Ефективним є і самостійний пошук роботи. Так, найбільша база вакансій пропонується на сайті пошуку роботи OBYAVA.ua з нею можна ознайомиться за посиланням — https://obyava.ua/ru/rabota/vakansii/krivoy-rog

Фахівці також рекомендують звернути увагу на можливість віддаленої роботи. Тим більше зараз, коли вірус ще не переможений і як і раніше актуальним залишається обмеження особистих контактів і поїздок. Представники таких професій, як перекладачі, копірайтери, проектувальники, ріелтори, юрисконсульти, бухгалтери та фінансисти завжди затребувані в розділі «віддалена робота» на сайтах з працевлаштування.

У період пандемії також зріс попит на менеджерів з продажу різних товарів і послуг, операторів технічної підтримки для інтернет-магазинів і кур’єрів служб доставки.

Завжди при справі залишаються Програмісти, IT-фахівці, SMM-фахівці і веб-дизайнери. Викладачі іноземних мов та інших освітніх предметів мають можливість заробляти, викладаючи онлайн в програмах і месенджерах з відеозв’язком.

Джерело: https://baraban.info/bezrabotica-na-dnepropetrovshchine-teper-vtroe-bolshe-chem-do-koronavirusa.html