Розведення кроликів-досить популярний бізнес. Їх використовують для отримання м’яса, пуху або хутра. Існує кілька способів вирощування цих тварин: в ямі, на дачі або вдома. Спосіб утримання, мета розведення та індивідуальні особливості кроликів підкажуть, яку породу вибрати. Здорові звірята, адаптовані до обстановки, порадують своїх заводчиків.
Купівля кроликів
Найкраще місце, де можна купити кроликів – це ферма. При виборі тварини необхідно звернути увагу на деякі характеристики:
-тіло повинно бути збите і вгодоване;
-очі ясні, без помутнінь;
хутро щільне і блискуче;
-потужні лапки;
-тварина поводиться активно;
-ніс сухий на дотик;
-вуха рожеві і без видимих захворювань.
Найголовніша умова для успішного розведення кроликів-це відмінне здоров’я звірків. При виборі також орієнтуються на мету розведення. Чи буде ця тварина розлучається для м’яса або для хутра і шкурок. Після визначення напрямку вибирають відповідну породу. Звірята ретельно оглядаються на наявність характерних ознак для обраного виду.
Розвідники радять купувати кроликів м’ясошкуркових порід. Вони невибагливі в догляді і подарують хороший результат. Екзотичні породи заводити не варто, особливо новачкам. Створити умови утримання досить складно і затратно. Поголів’я може просто загинути при неправильному утриманні.
Як адаптувати їх до нового місця
Після покупки кролика, незважаючи на зовнішнє здоров’я, його необхідно помістити в карантин. Якщо він хворий, то заразитися може все поголів’я. Звірята під час карантину мешкають в окремих клітинах, отримують вітаміни і препарати від різних захворювань. Перебування в окремій клітці триває місяць.
До нового харчування їх привчають поступово, проте під час звикання, кролики повинні посилено харчуватися. Новий корм змішують з тим, яким кролик харчувався на старому місці. Досліджуються смакові звички тварини, щоб пом’якшити стрес від переїзду і перебування в новому місці. Кроликів не можна садити в одну клітку, щоб уникнути бійок за володіння територією.
Самця і самку з’єднують тільки під час злучки. При цьому тварини повинні бути абсолютно здорові для створення нового потомства.
Особливості зимового та літнього догляду
У зимовий період зазвичай скорочують кількість голів, залишаючи найсильніших і великих для того, щоб з настанням тепла продовжити розведення. Цей прийом використовують при утриманні тварин на вулиці. Взимку догляд стає трудомістким через низькі температури-замерзає вода і екскременти, немає великої кількості зелені. Тварини втрачають вагу і перестають розмножуватися.
При можливості клітини на зиму прибирають в сарай. Якщо в господарстві немає вільних приміщень, то клітини набивають сіном. Кролики загортаються в нього і гріються. Воду дають теплу, вранці і ввечері. В якості вітамінів використовують морквину і гілки ялини.
У літній період таких турбот немає. В особливо жарких регіонах необхідно забезпечити тінь, щоб тварина не перегрілося. Також дбають про захист від кровосисних комах.
Ретельна перевірка перед придбанням, закупівля обладнання, інвентарю та корму допоможуть розмножити поголів’я тварин і створити вигідний бізнес. Стабільний ринок споживачів допоможе окупити витрати на розведення кроликів в найближчі 2-3 роки.
Оставить комментарий