У місті Лозова відкрили оновлене акушерське відділення

Фото: Харківська обласна рада

22 березня в Лозовій Харківської області відкрили капітально відремонтоване акушерське відділення, яке розгорнуто на 30 ліжок (11 палат). Також укомплектували всім необхідним палати відпочинку та кабінети спеціалістів, придбали сучасне медичне обладнання для пологів і новонароджених, побутову техніку та меблі.

Є все необхідне

У день відкриття відділення з робочою поїздкою на Лозівщині перебувала очільниця Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. На території комунального неприбуткового підприємства «Лозівське територіальне медичне об’єднання» в Катеринівці вона зустрілася з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком. Голова обласної ради та міністр оглянули нові лікарняні приміщення і обговорили перспективи розвитку медичної галузі регіону та нагальні питання оптимізації обласних комунальних закладів охорони здоров’я.

Звісно, Тетяна Єгорова-Луценко завітала і на відкриття пологового відділення.

– Для мене дуже важливо, що сьогодні міністр побачив, як у Лозівській громаді працює медичний колектив, місцева влада. Тож ми можемо пишатися вашими успіхами, особливо за тих обставин, що доводиться працювати за умов воєнної російської агресії. За своїми посадовими обов’язками я постійно буваю в лікарнях області, але це пологове відділення чи не найкраще з тих, що я бачила, – зазначила Тетяна Єгорова-Луценко.

Нагадаємо, у місті Лозова родинам роздали паливні брикети. Тиждень тому лозівські комунальники отримали потужні генератори до дня професійного свята. А в середині цього місяця у Лозовій вперше за понад рік увімкнули вуличне освітлення.

Головні новини міста Лозова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

У ході заходу Лозівський міський голова Сергій Зеленський вручив Тетяні Єгоровій-Луценко заохочувальну відзнаку Лозівського міського голови – годинник з логотипом «Від Лозівського міського голови».

За інформацією Лозівської міськради, на капітальний ремонт, оснащення сучасним медичним обладнанням для пологів і новонароджених, нові меблі та побутову техніку з різних джерел фінансування залучено майже 22 мільйони гривень. Це кошти державного бюджету, Лозівської тергромади та Лозівського територіального медичного об’єднання.

– Жінки, які народжували в нас раніше, можуть побачити різницю. Кожна палата має систему сповіщення медичного персоналу, окремі санвузли, підведений кисень, є побутова техніка, якісне кондиціювання, різні види освітлення, щоб немовлятам було комфортно у будь-який час доби. І найголовніше – сучасне обладнання, що може рятувати життя, – сказав очільник громади Сергій Зеленський.

Також він подякував за підтримку голові Харківської обл­ради Тетяні Єгоровій-Луценко. Керівник Лозівської громади зазначив, що скористатися послугами в новому відділенні можуть породіллі з будь-якого району чи області. Перебування безкоштовне, а фінансування надає Національна служба здоров’я України.

Житло для ВПО

Також Тетяна Єгорова-Луценко разом з керівництвом громади та району розглянули можливості щодо організації компактного поселення для внутрішньо переміщених осіб в одному з гуртожитків міста. На його базі пропонується зробити житло у вигляді квартир або соціального гуртожитку. Керівниця обласної ради оглянула зазначені приміщення та проєктні документи, провела нараду з місцевою владою щодо цього питання, а також поспілкувалася з внутрішньо переміщеними особами про їх потреби та необхідну допомогу. Вона також ознайомилася з роботою Соціального готелю в Лозовій, який розрахований на 51 переселенця з належними умовами для проживання. На сьогодні там мешкають 15 ВПО.

Тетяна Єгорова-Луценко побувала і в новому приміщенні Центру надання адміністративних послуг. За словами Сергія Зеленського, це розширення сприятиме облаштуванню додаткових місць для налаштування локацій самообслуговування, проведенню консультацій із підтримки підприємництва, наданню кваліфікаційних та швидких паспортних послуг, які включені до переліку адміністративних послуг.

Джерело