У Лозовій планують створити фабрику-кухню для забезпечення їжею всіх навчальних закладів громади

У Лозівській ТГ Харківської області планують створити фабрику-кухню потужністю від 10 тисяч порцій, яка зможе забезпечити їжею всі навчальні заклади громади.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Лозівську міську раду.

Як розповів очільник ХОВА Олег Синєгубов, у Лозівській громаді планується втілити пілотний проєкт реформи шкільного харчування.

«Я переконаний, що він буде вдало реалізований. І надалі ми розповсюдимо його по усій області. Мета одна — щоб діти отримали найсучасніше і найякісніше харчування під час освітнього процесу.  Ми разом з вами повинні визначитися, чи дійсно доцільний і вигідний цей проєкт на території  громади», — зазначив начальник військової адміністрації.

Зокрема, в громаді пропонують створити фабрику-кухню потужністю від 10 тисяч порцій. Їжу готуватимуть, шоково заморожуватимуть, а потім розвозитимуть по закладах освіти. 

«Постачання обідів стане систематизованим, безпечним та якісним», — підкреслив голова  Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк.  

Він додав, що в рамках проєкту покривається логістична складова, тобто транспорт та все необхідне для транспортування їжі. Шкільні заклади, що прийматимуть обіди, будуть укомплектовані усім необхідним, зокрема: холодильним та посудомийним обладнанням, а також печами для розігріву. Громада ж має привести до ладу приміщення, де грітимуть та роздаватимуть їжу.

Лозівський міський голова Сергій Зеленський зазначив, що процес реформації шкільного харчування триває у місті вже 1,5 року. Він  зазначив, що створення фабрики-кухні — це прийнятний варіант, який дасть можливість забезпечити дітей якісною та збалансованою їжею.

Нагадаємо, реформу шкільного харчування було започатковано за ініціативою Першої леді Олени Зеленської. З 1 січня 2022 року вона запрацювала повною мірою та продовжила реалізовуватися вже після початку повномасштабного вторгнення рф.

Нещодавно Лозівська міська рада збільшила обсяг програми реформування ЖКГ на 10 мільйонів гривень для закупівлі генераторів. На ці гроші планують закупити 17 джерел альтернативного живлення.

Крім того, у першому поліклінічному відділенні міста Лозова відкрили нові офтальмологічні кабінети, в яких місцеві жителі можуть пройти медичне обстеження зору на оновленому обладнанні.

Джерело