«Спочатку здалося, що це обстріл». Переселенка з Харкова розповіла про землетрус на Закарпатті (фото, відео) — ГХ

«Спочатку здалося, що це обстріл». Переселенка з Харкова розповіла про землетрус на Закарпатті (фото, відео) 918 10 октября 2023 06:57 Землетрус магнітудою 4,5 (попередньо) було зафіксовано ввечері 9 жовтня у декількох країнах: Угорщині, Польщі, Словаччині та Україні.

Переселенці з Харкова відчули на собі увесь жах стихії. У перші хвилини навіть здалося, що це обстріл рашистів. Родина Анциферових понад рік живе та працює в Ужгороді, допомагаючи нашим захисникам. Ось і вчора, 9 жовтня, Ася затрималася на робочому місці. Саме там відчула перші поштовхи землетрусу, які сталися близько 21.20.

«Я була на роботі й мене, як желешку, почало на шматочки розбирати. Дивлюсь і я бачу, що кулер з водою і вода в чайнику тремтять. Спочатку почала прислуховуватися, але вибухів не чула. І якось тіло зовсім по-іншому хитало. В Харкові вже не зважала на вибухи й спала в ліжку, а тут відчувалась міць стихії. І хвилин 10 серце оговтувалося від тваринного жаху, — розповіла GX харків’янка Ася Анциферова. — Одразу зателефонувала чоловіку та сину. Вони теж відчули поштовхи і хвилювалися за мене. Адже чоловік навіть подумав, що то був ядерний вибух».

«Руки тремтіли, не одразу змогла камеру схопити. А потім зняла, як вода в кулері хитається — відео зробила о 21:24», — додала Ася.Читайте також: Майже пів року за кордоном: харківський «Металіст» повернувся в Україну

Відео ознак землетрусу дивиться за посиланням.

За повідомленням ЗМІ, приблизно в цей же час, о 21:23, поштовхи почались в епіцентрі землетрусу — за 19 км від Гуменне (Словаччина). До речі,  від  Ужгорода до кордону зі Словаччиною близько 4 км.

Довідка. Землетрус — це короткотривалі, раптові струси земної кори, викликані переміщенням мас гірських порід у надрах Землі. Землетруси виникають через підземні поштовхи, що супроводжуються коливаннями земної поверхні. Ці поштовхи виникають через внутрішні сили Землі, що рухають літосферні плити. Доволі часто землетруси спричиняють глибинні розриви земної кори. Упродовж кількох секунд товщі гірських порід зміщуються на кілька сантиметрів або навіть метрів у горизонтальному або вертикальному положенні. Це породжує раптовий підземний поштовх. Під час сильних землетрусів на поверхні Землі часто виникають щілини, скиди, зсуви, цунамі.

Фото та відео: GX, архів родини Анциферових 

Источник