Під завалами ще можуть знаходись тіла: в Ізюмі відновили пошукові роботи у зруйнованих минулого року п’ятиповерхівках

Фото: Слобідський край

Рятувальники поновили пошукові роботи у зруйнованих авіабомбами житлових будинках в місті Ізюм Харківської області, які були атаковані у березні минулого року. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посилання на Головне управління ДСНС України у Харківській області.

Днями харківські рятувальники знову розпочали пошукові роботи на руїнах житлових будинків в місті Ізюм, на які минулого року окупанти скинули 2 авіабомби. Наразі там працюють 6 одиниць аварійно-рятувальної техніки та 18 надзвичайників, у тому числі – верхолази.

Їхнє завдання – розбір нестійких зруйнованих конструкцій з верхніх поверхів двох будинків, розчищення вцілілих приміщень від будівельного сміття,а також його ретельне просіювання, щоб відшукати будь-які фрагменти людських тіл.

Нагадаємо, на початку березня 2022 року російські військові завдали нищівного бомбардування по місту Ізюм. Під прицілом опинилися дитячі садочки, школи, медичні та соціальні заклади, автошляхи, мости, площі, парки, пам’ятки архітектури та житлові будинки.

Проте найбільшою за кількістю жертв стала атака на 2 житлові п’ятиповерхівки, на які вранці 9 березня ворог скинув 2 авіабомби ФАБ-500. Обидва будинки було серйозно пошкоджено.

Після цього рятувальники спільно з комунальниками та мирними жителями протягом 3 місяців проводили аварійно-рятувальні роботи. Загалом під завалами було знайдено тіла 54 людей, серед яких опинилися і діти. Дотепер ця цифра не є остаточною, оскільки під завалами можуть знаходись ще кілька тіл, які досі вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, в Ізюмі перед опалювальним сезоном встановлять десять модульних котельних. Загалом планується встановити 10 котельних потужністю 1 МВт. Перші три вже встановлені, вони зможуть опалювати 11 багатоповерхівок.

Нагадаємо також, нещодавно в Ізюмі з’явилися графіті харківського художника Гамлета Зіньківського. Стріт-арт митець відомий своїми монохромними роботами з філософськими надписами. Своєю творчістю Гамлет прагне привернути увагу світової спільноти до майбутньої відбудови міста.

Джерело