На масовому похованні в Ізюмі залишаються неідентифікованими 143 тіла

Харківські слідчі встановили родичів людей, тіла яких виявили у вересні на масовому похованні в Ізюмі.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Харківської області, передає «Слобідський край».

Рідні звертаються до поліції із заявами про проведення ексгумацій тіл з місць стихійних поховань з метою фіксації факту смерті як воєнного злочину, документального оформлення відповідно до вимог законодавства та перепоховання. Сьогодні на трьох ізюмських кладовищах перепоховали 12 тіл.

– Експертиза молекулярно-генетична триває десь понад один місяць. Проте через велику кількість молекулярно-генетичних експертиз цей термін подовжується, – розповіла старша слідча Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області Людмила Подбой.

Тривалість експертиз, зокрема зі встановлення ДНК-профілів загиблих, обумовлена ще і складністю їх проведення, а також необхідністю в окремих випадках проводити повторні та порівняльні експертизи.

Переважна кількість людей загинули внаслідок масованих обстрілів з РСЗВ та авіаційних ударів, які щільно застосовувались ворогом у березні-квітні минулого року, околиці міста та села зазнавали обстрілів весь час до контрнаступу ЗСУ у вересні.

За словами заступника міського голови Володимира Мацокіна, процес видачі родичам ідентифікованих тіл тільки почався. Минулого тижня рідні поховали 10 осіб. Сьогодні на трьох міських кладовищах прощалися з 12 загиблими під час окупації міста Ізюм. Процес видачі ідентифікованих тіл триває.

– Цей процес тільки почався, ми плідно співпрацюємо з органами Національної поліції. Коли відповідні процесуальні дії вже проведені, тоді ми можемо процедуру перепоховання проводити, – повідомив Володимир Мацокін. – На сьогодні ми ховаємо від 10 до 12 тіл ізюмчан на тиждень.

Неіндентифіковані тіла зберігаються в судово-медичних закладах. Після завершення повної ідентифікації, у разі невстановлення їх осіб, вони будуть поховані на підставі Закону України «Про поховання та похоронну справу».

У будь-який час особи, які вважають, що це можуть бути їх родичі, які зникли безвісти, могли в період часу з березня до вересня перебувати на позиціях поблизу Ізюма та Ізюмського району, можуть звернутись до Слідчого управління ГУНП у Харківській області.

Нагадаємо, у місті Ізюм місцева влада розпочала процес перепоховання ексгумованих тіл місцевих жителів, які загинули внаслідок російської агресії.

3 лютого в місті Ізюм Харківської області група підлітків отримала поранення через детонацію протипіхотної міни типу «Пелюстка».

Нещодавно в Ізюмському районі знайшли нерозірвані боєприпаси та місце поховання двох людей. Також серед знахідок поліцейські виявили міни, постріли від гранатометів, ручні гранати та ін.

Усі новини міста Ізюм та району читайте на нашому сайті. 

Джерело