Мешканцям, які повертаються до Ізюма, газ підключають за заявками

Газовики змогли відновити газопостачання у місті Ізюм Харківської області через місяць після закінчення розмінування. Винятком залишаються дуже пошкоджені будинки й домоволодіння, де не живуть люди. Мешканці, які повертаються у місто, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

Чи не найбільше в області внаслідок бойових дій постраждав Ізюм. Через великі руйнування у місті не було світла, води та газу. Однак щойно сапери закінчили свої роботи, газовики розпочали проведення ремонтно-відновлювальних заходів і вже через місяць газ було підключено.

Винятком залишилися дуже пошкоджені будинки і домоволодіння, у яких не живуть люди. Як розповідають у пресслужбі «Харківгазу», для тих, хто повертається в місто, підключення газу здійснюється в заявковій формі. Тобто, якщо житель Ізюма повернувся додому, а в його квартирі чи будинку немає газу, він має подати заяву до місцевого представництва «Харківгазу». Така ж система актуальна і для інших населених пунктів області, куди повернули газопостачання.

— Також є питання щодо газопостачання деяких сіл, наприклад, села Кам’янка, яке після запеклих боїв зруйноване на 80 % і досі залишається замінованим. Із понад 500 жителів там залишилося близько десятка осіб, – розповідають у пресслужбі «Харківгазу».

Крім того, складна ситуація і з пошкодженою ГРС Бражківка, від якої були заживлені сім сіл: Бражківка, Вірнопілля, Донецьке, Довгеньке, Мала Комишуваха, Суглівка та Топольське.

— Ці села також зруйновані, крім того, заміновані під’їзні шляхи до ГРС. Щойно сапери дадуть добро, ми зможемо приступити до ремонтно-відновлювальних робіт, – зазначають у пресслужбі «Харківгазу».

Нагадаємо, що у місті Ізюм пошкоджені приблизно 80 % багатоквартирних будинків.

Також у деокупованому Ізюмі до початку нового опалювального сезону відновлять перші будинки.

Нещодавно ми писали, що найбільша котельня Ізюма, що опалювала майже весь центр міста, була повністю зруйнована внаслідок бойових дій. Натомість до наступного опалювального сезону розробляється проєкт, за яким одну велику котельню замінять чотирма модульними.

Джерело