Лозівська громада Харківської області отримала перші вантажі з деревиною для обігріву будинків місцевих мешканців. Також через масштабний ракетний обстріл української енергетичної інфраструктури Лозівщина зіткнулася з вимкненням котелень.
Про це повідомив очільник Лозівської громади Сергій Зеленський.
Перші партії деревини для обігріву, які надійшли до Лозівської громади наразі розміщують на майданчиках старостинських округів, звідки будуть розвозитися людям.
Як розповів «Слобідському краю» Сергій Зеленський, першими дрова отримають соціально вразливі жителі Рільського, Катеринівського та Садівського старостинських округів. Усього планується забезпечити деревиною щонайменше 400 будинків, з яких 366 сімей це вразливі категорії населення. Спочатку дровами будуть забезпечуватися саме вони, потім усі інші категорії громадян.
Найголовніша умова для отримання допомоги – це відсутність інших систем опалення, окрім пічного.
Усього завдяки постанові Кабінету Міністрів та розпорядженню начальника Харківської обласної військової адміністрації на закупівлю деревини наразі виділено майже 4 мільйони гривень.
— На нас чекає найважча зима, але разом ми все подолаємо. Нас не залякати темрявою та холодом, – зазначає очільник Лозовщини.
Паралельно з цих, Лозівська громада передає дрова жителям за місцевою програмою. Пільговики отримують аварійні дерева, які прибирає та розпилює комунальне підприємство «Еко-Сан».
Також у Лозівській громаді проходять аварійні виключення. Через це 29 листопада були знеструмлені вісім котелень у Лозовій та чотири у старостинських округах.
— Скарг на опалення і постачання води немає. Сьогодні енергетичний ресурс ми направили на критичну інфраструктуру. Якщо лікарні, поліклініки забезпечені на 100 %, завдячуючи повній автоматизації, то по багатоповерхових будинках та приватному сектору у нас є проблеми, – зазначає очільник громади.
У громаді готуються підключати аварійне живлення на випадок тривалого відключення електроенергії.
— Котельні будуть працювати на аварійних генераторах. Це було передбачено, але це задоволення дороге. У разі повного відключення необхідна значна кількість коштів на закупку паливно-мастильних матеріалів, – ділиться зі «Слобідським краєм» Сергій Зеленський.
Міський голова Лозової додає, що якщо перевести комунальні підприємства громади повністю на генератори, то необхідно буде забезпечувати майже 10 тонн палива на добу.
Нагадаємо, що у Лозовій під час вимкнення світла після масштабного обстрілу енергетичної інфраструктури України вулицями міста курсували карети «швидкої», щоб місцеві жителі могли отримати медичну допомогу. Також амбулаторія села Орілька Лозівської громади отримала генератор і може приймати пацієнтів попри перебої в електропостачанні.
Оставить комментарий