Криза сприяла звільненню великої кількості українців

Портал » OBYAVA.ua » підрахував, що понад третю частину скарг (32%) повідомляють про звільнення.

Мінсоц пояснює, що повідомляють про звільнення на незаконних підставах, невиплату розрахунку і випадки невидачі трудової книжки. Друге місце займають питання зарплати: про затримку або неповну виплату повідомляють 30% звернулися до трудової інспекції. Слідом йдуть проблеми з лікарняними листами, відпустками, змінами умов роботи і тривалості робочого часу, тимчасові відсторонення від роботи, труднощі при реєстрації на біржі праці.

Одночасно з цим Мінсоцполітики повідомляє, що кількість звернень у червні порівняно з травнем зменшилася на третину. Що говорить про поступове вирівнювання ситуації на ринку праці.

Фахівці кажуть, що статистичні дані скарг до Мінсоц відображають повною мірою поточний стан справ на ринку праці. Зниження зарплати і звільнення, ледь лише не найпоширеніша реакція роботодавців на проблеми, що виникли з епідемією Covid-19.

За даними Міністерства соціальної політики і праці, який у свою чергу посилається на числа, представлені організаціями до Пенсійного фонду, з квітня по червень звільнено понад 0.9 млн осіб. Велика частина з тих кому треба шукати роботу в Києві, Харкові та Дніпрі.

Середнє число скорочень становить 20% від чисельності персоналу в організаціях, про це повідомляє директор департаменту аналітики порталу «OBYAVA.ua » Ольга Маневич. Вона також пояснює, що в порівнянні з попередніми економічними кризами велика частина роботодавців намагалися по максимому зберігати робочі місця і персонал, і вибирали різні хитрощі з зарплатою, а не звільнення.

Зарплати співробітників з початком пандемії змушені були скоротити 56% компаній, які були опитані представниками OBYAVA.ua, а фонд оплати знизився в середньому на 28%.

Найбільше скоротили зарплату маленькі організації в Києві, Полтаві, Харкові та Львові.

У фахівців немає однієї думки з приводу найближчих змін на ринку праці. Так » OBYAVA.ua » припускає, що число компаній планують збільшувати штат зростає, в травні це було 3% організацій, на сьогоднішній день вже 14%.

Компанії, які планують скорочення персоналу в найближчі терміни припускають зменшення чисельності усереднено на 16%. Навпаки, компанії, які вважають можливим збільшити чисельність персоналу планують зростання приблизно в 10%.

Проректор зі стратегії та розвитку вищої школи економіки Володимир Буряк припускає, що в найближчий період проблема безробіття в деяких областях економіки буде тільки посилюватися.

Він вважає, що можна очікувати масові звільнення в невеликих організаціях сфери послуг і громадського харчування, які виявляться не в силах залишитися на ринку.

За статистикою 32% скарг до Державної служби з питань праці пов’язані зі звільненнями, 30% — із зарплатою, 28% — зачіпають інші питання, 10% — проблеми, викликані пандемією.

У процентному співвідношенні найбільше безробітних у Харківській (5,9%), Київській (6,3%) областях та місті Києві (6,7%), а найвищий – у Луганській (15,3%), Донецькій (14,1%), Волинській (12,3%) областях.

У центрах зайнятості як безробітні зареєстровано 338 тисяч осіб, з них 290 отримують допомогу по безробіттю. Ці дані представлені головним управлінням Служби статистики.

Мінсоцполітики прогнозує зростання безробіття в цілому до 5,7%. За деякими даними реальне число безробітних вже зараз досягає 1 млн.чоловік, до осені передбачається зростання практично в два рази. Мінекономіки також прогнозує історичний максимум по безробіттю в цьому році за останнє десятиліття.

Зараз основне завдання команди Зеленського стоїть у відновленні кількості робочих місць і не допустити високе зростання безробіття, по можливості скоротивши кількість безробітних.

Джерело: https://russkiev.info/stati/rabota/krizis-sposobstvoval-uvolneniyu-bolshogo-kolichestva-ukraincev.html