Робота в 30: як знайти?
Досягнення 30-річного віку в Україні пов’язується з тимчасовим піком досягнень на обраному терені. У багатьох країнах Європи зовсім інший віковий ценз: так, в Італії досягти максимальних висот в обраній сфері діяльності, раніше 45-50 років не вийде.
В Україні особливо у сфері комерції та IT-технологій, інша ситуація:
— на 22 роки припадає закінчення вузу;
— до 25 років-вибір поля діяльності;
— 28-30 років — вік, коли, в більшості своїй, людина займає керівну посаду.Не кожному витримує такі гонки, звідси і почуття неповноцінності з депресією (дуже прикро, коли керівником стає ровесник).
Переваги 30-річних претендентів.
Якщо прийнято тверде рішення про зміну роботи, потрібно припинити зіставлення з однолітками, які домоглися більш кращих результатів. Ступайте своєю дорогою і відшукайте своє УТП (унікальна трудова пропозиція). Допоможуть в цьому наступні » плюсики»:
1. Діяльний спосіб життя.
2. Відмінне здоров’я.
3. Старанна праця і відсутність боязні понаднормової роботи.
4. Швидка здатність до навчання і володіння новими технологіями.
5. Відсутність великих побутових проблем (батьки, найчастіше, здорові. Наявність іпотечного кредиту-додатковий імпульс до хорошої роботи).
6. У людей 30-річного віку є психологічна гнучкість, що дозволяє легше пристосуватися до нової справи, прийняти корпоративну культуру.
7. У 30 років легше погодитися на переїзд і відрядження.
Складнощі, з якими може зіткнутися здобувач 30+.
— «Пізно мріяти». Віковий ценз «до 30 років» використовують дуже багато підприємств, участь у багатьох програмах для молоді після 30 років неможливо.
— «Пізно починати». Багато компаній-лідери в Росії наймають співробітників не старше 28-30 років.
— «Дитяче питання». Це стосується, в основному, жінок, трудовий шлях яких йде за двома сценаріями: умовно-російському (до 20-25 років має 1 або більше дітей) або Європейському (діти з’являються лише до 35-39 років). І в тому, і в іншому випадку, наймачі розглядають представниць жіночої статі 30 + як»потенційно проблемний актив».
Коли людина 30 + починає шукати роботу.
Процес пошуку нового місця роботи дуже складний, трудомісткий і тривалий. Людина змушена шукати роботу з різних причин:
1. В даній установі не можливе подальше зростання, а працівника це не влаштовує.
2. Невдоволення розміром заробітку.
3. Втома від даного виду діяльності.
4. Відсутність сенсу виконуваної роботи.
5. Прийшло усвідомлення необхідності зміни місця роботи через розуміння ,що займаєшся не тим видом діяльності.
6. Зміну сфери діяльності може продиктувати криза економіки-діяльність перестає бути потрібною.
Головне, не сидіти на місці і не опускати рук — відчуваєте, що робота стала тягарем, йдіть шукати нову, все, обов’язково, вийде.
Як шукати роботу в 30+.
Незважаючи ні на що, 30 років — час великих можливостей. Нижче наведено кілька порад, керуючись якими, можна знайти роботу:
— Підписка на розсилки від сайтів, що спеціалізуються на пошуку роботи. Відрегулюйте ретельно фільтри і розглядайте зацікавили пропозиції.
— Складання списку роботодавців, що цікавлять. Як можна частіше бувайте на сайті потрібних компаній, щоб дати про себе знати в потрібний момент. Зробіть підписку на сторінки менеджерів з персоналу в бажаній компанії, частіше коментуйте їх пости.
— Зареєструйтеся в LinkedIn « » Фейсбуці» OBYAVA.ua. ретельно підбирайте фотографії і слова. Згадайте всі отримані сертифікати, закінчені курси, участь в конкурсах за професією. У «Фейсбуці» можна увійти в число професійних спільнот, що також допоможе в пошуках місця роботи.
— Підписка в «телеграмі» на канали, де розміщені вакантні посади, що цікавлять. На даний момент там хороші зарплати і можна поговорити особисто з людиною, яка опублікувала потрібну вакансію.
Як підвищити свої шанси.
Майстерно складене резюме-це вже половина шляху в пошуку роботи. Якщо самостійно скласти резюме важко, сміливо звертайтеся до кар’єрних консультантів. Супровідні листи також будуть не зайвими при спілкуванні з потенційним роботодавцем. Підготовка до переговорів в домашніх умовах буде гарною підмогою. Спілкування з рекрутерами (займаються підбором персоналу за посередництва між роботодавцем і шукачами). Займайтеся розвитком особистого бренду-пишіть статті за профілем, беріть участь в конференціях і конкурсах, виставляйте їх в соціальних мережах.
Звички, що заважають в пошуку роботи.
Погані звички можуть істотно ускладнити пошук роботи. Розглянемо ці перепони, що встають на шляху кожного претендента:
1. Такі, нешкідливі, на перший погляд, звички, як запізнення, перебивання, перебільшення, плітки, неохайний зовнішній вигляд, звинувачення в своїх негараздах сторонніх осіб, позичання кулькової ручки без повернення.
2. Ігнорування наявних досягнень. Необхідно пам’ятати, що, розмови про власну персону в зневажливому тоні не підвищують шанси на успіх.
3. Гра в вовка-поодинці-звалювання всіх проблем на свої плечі, небажання просити допомоги у колег. В такому випадку, при співбесіді можуть виникнути питання про вашу уживчивости в колективі. Уникнути таких проблем дозволить вибудовування доброзичливих відносин з колегами з колишнього місця роботи.
4. Прояв легковажності-спроба вхопитися за будь-яку роботу.
5. Нескінченні вибачення в розмові, що показує невпевненість.
6. Лінощі при пошуку роботи.
7. У мові превалює питальна інтонація, що також видає невпевненість.
8. Відразу з усім погоджуватися-також не підвищить рейтинг в очі роботодавця.
Оставить комментарий