Яку сферу працевлаштування вибрати в Харкові в 2020 році

Останнім часом у професійній сфері на особливе місце виходять саме технології. Якщо вивчити показники за перше півріччя 2020 року, то можна заявляти про те, що середня заробітна плата в Харкові склала не менше 12 тис.грн.. Розглянемо, які ж професії стали найбільш затребуваними в Харкові в період червень-липень 2020.

За основу були взяті дані з розділу «робота Харків» популярної в Харкові дошки оголошень OBYAVA.ua

ІТ-сфера вийшла на перше місце, саме тут спостерігається середній рівень заробітної плати. Якщо людина володіє особливими навичками, то B його рівень зарплати відповідно буде набагато вище, ніж у інших фахівців цієї ж сфери.

В останні роки фахівці в сфері ІТ-технологій стають затребуваними і почали випереджати ринок в цілому. Але з приходом пандемії, багато компаній опинилися в складних життєвих ситуаціях, саме через це в другому кварталі 2020 року, кількість вакансій, які були розрахованими на висококваліфікованих фахівців, зменшилася. Якщо порівнювати статистку минулого року, то в квітні було відзначено зменшення на 13%, в травні – на 25%, а в червні – на 14%. Найскладнішими стали саме квітень-травень, але після цього періоду необхідність в ІТ – фахівцях стала зростати.

Аналізуючи першу половину 2020 року, можна сміливо говорити про те, що здобувачі з великим рівнем знань могли розраховувати навіть на 35 тис.грн. Найпопулярнішими професійними сферами в Харкові, щодо заробітної плати стали саме фахівці сфери «web і mobile development«, далі йшли фахівці сфери» мистецтва і культури», після адміністрування і стратегічне планування.

Найменше оплачувалася сфера діяльності робітників, де не потрібна висока кваліфікація. Додатково можна проаналізувати, яку саме заробітну плату готові були запропонувати роботодавці в першій половині 2020 року. Насправді компанії готові платити фахівцям, які постійно покращують свої навички. Наприклад, такі компанії, як Data Science, Python-розробники, або iOS-девелопери.

У зв’язку з пандемією ситуація постійно ускладнюється, тому люди опинилися в скрутному становищі. Ціни на продукти ростуть, комунальні послуги теж ніхто не скасував, через це, деякі серйозно замислюються, де можна заробити. За статистикою всього 83% всіх жителів міста зайняті на постійній роботі після пандемії, інші так і залишаються в пошуках заробітку.

Якщо людина не є фахівців у сфері ІТ-технологій і займається іншим родом діяльності, то йому рекомендується пошукати другу роботу, яка не вимагатиме постійної зайнятості. Важливо пам’ятати, що підробіток буває різною, наприклад, деякі можуть працювати у вихідні. У великих магазинах потрібні співробітники для розкладки товарів, в умовах пандемії ця робота залишається актуальною, тому досить витратити всього лише пару годин, щоб заробити гроші. На сьогоднішній день пропонується така професія, як оператор контакт-центру. Суть цієї роботи полягає в тому, що людина перебувати в офісі, займається продажами і у вільний час може робити фотосесії.

Серед вакансій з категорії віддалена робота все більше з’явилося педагогів і перекладачів, які займаються не тільки навчанням, а й холодними дзвінками. Деякі менеджери змогли домогтися більших результатів в роботі віддалено, ніж в той час, коли доводилося працювати в офісі в звичайних умовах.

Додатково рекомендується розглянути варіанти з роботою з категорії неповна зайнятість. Через пандемію стало більше роботи, яка полягає в позмінному графіку, наприклад, можна стати адміністратором ресторану або магазину, де графік плаваючий. Те ж саме стосується і викладача на курсах, який витрачає всього лише кілька годин на день. Планується, що все — таки до грудня ситуація дещо змінитися і стануть затребуваними аніматори та декоратори.

Через складнощі з грошима, підробіток намагаються знайти не тільки молоді люди, а й пенсіонери. Справа в тому, що таких людей не сильно прагнуть взяти на роботу в силу їх віку і тим більше, немає ніякого сенсу їх влаштовувати офіційно. Але все, ж можна спробувати себе в ролі консьєржки, охоронця, домробітниці або гардеробника. Природно, що такі професії не сильно дорого оплачуються, але невелика сума грошей для комфортного проживання все, ж накопичитися.

Як показує практика, найкраще підробіток для пенсіонерів шукати не в самому центрі великого міста, тому що там вистачає молодих людей, які готові скласти конкуренцію. За містом можна влаштуватися в приватні будинки двірником, садівником, домробітницею, кухарем. Природно, для такого найму трудова книжка Не буде потрібно, але в такому випадку вік не буде грати ніякої ролі.

Як бачимо, варіанти для влаштування на роботу є навіть в умовах, що склалися, але ось що стосується оплати, то вона буде різною, в залежності від спеціалізації і віку.

Джерело: http://pravda-net.ru/2020/08/kakuju-sferu-trudoustrojstva-vybrat-v-harkove-v-2020-godu/