Евакуація у День Незалежності: волонтери вивезли з Куп’янщини сімох людей (фото)

Фото: Олександр Манченко, «Слобідський край»

Волонтери організації «Троянда на руці» 24 серпня евакуювали сімох людей з Куп’янська та Куп’янська-Вузлового Харківської області.

 

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край»  волонтер організації «Троянда на руці» Олександр Гуманюк, за місяць їх команда евакуйовує близько 100 людей з небезпечних населених пунктів Чугуївського та Куп’янського районів.

– Люди звертаються до нас самі та залишають заяву на евакуацію. Сьогодні (24 серпня) ми евакуйовуємо п’ятьох людей з Куп’янська-Вузлового та двох із самого Куп’янська, – каже Гуманюк.

Більшість людей, яких було евакуйовано у цей день – похилого віку. В одного з місцевих виникли проблеми зі здоров’ям, а лікуватися в рідному Вузловому змоги немає. Чоловік живе вдома сам, його дружина давно евакуювалася до Харківського району. Перед евакуацією чоловіка оглядає лікарка, яка працює з волонтерами та дає дозвіл на виїзд.

– 76 років, страшно лише через здоров’я. Якщо впаду, нікому навіть буде мені руку подати. І подзвонити нікому не зможу, бо у нас зв’язку немає. Якби не здоров’я, я б і не виїздив з домівки, – каже Володимир Федорович.

Цього разу евакуація пройшла тихо та безпечно. За словами волонтерів, ця поїздка найпростіша з усіх, що вони організовували. Вже у Харкові евакуйованих розміщують за потребами – ті, в кого є де жити, відвозять за адресою. Інших – привозять у центри розміщення переселенців. 

Нагадаємо, у Куп’янському районі Харківської області російські пропагандисти розповсюджують неправдиву інформацію про те, що людям, яких вивозять з-під обстрілів, не надають ніякої допомоги. 

Нагадаємо, на Куп’янському напрямку окупанти продовжують здійснювати численні обстріли, намагаючись уразити інфраструктуру.

Також ми писали, що російські Телеграм-канали поширюють фейки , що в Харкові 25 та 26 серпня відбудеться авіашоу, на якому продемонструють новітні розробки дронів.

Більше новин Куп’янський район читайте на нашому сайті. 

Джерело