Український танцюрист, якому світ аплодував стоячи, керував харківським театром — ГХ

Український танцюрист, якому світ аплодував стоячи, керував харківським театром (фото, відео) 165 25 лютого 2024 22:30 Цікаві факти з історії міста.

Пам’ятаємо! Цього дня народився знаменитий український артист балету, балетмейстер, хореограф і педагог Павел Вірський (25.02.1905-5.071975). Народний артист, володар численних нагород і премій залишив значний внесок у мистецтві.

Він виступав та працював балетмейстером в Одеському театрі опери та балету, був художнім керівником Харківського, Дніпропетровського та Київського театрів опери та балету, викладав у Київському хореографічному училищі.

З 1955 року він був художнім керівником Державного ансамблю танцю України (нині Ансамбль танцю України імені Павла Вірського). Спираючись на народні традиції, Вірський створив яскраві хореографічні композиції: «Ми з України», «Запорожці», «На кукурудзяному полі», «Ляльки», «Гопак», «Повзунець», «Моряки», «Сестри» , «Чумацькі радості», «Ой, під вишнею», «Подоляночка», «Про що верба плаче», «Ми пам’ятаємо!», «Бухенвальд», «Хміль», «Шевчики» та інші. Ансамбль гастролював від рідних міст до зарубіжних країн: Німеччина, КНР і В’єтнам (1956), Польща (1955), Англія (1958), Франція та Австрія (1959), Іспанія (1969), США (1972) ) та ін.

Поховано маестро у Києві на Байковому цвинтарі, а на його батьківщині в Одесі встановлено пам’ятну дошку.

«Я день і ніч молюся на Вірського. Він мене створив, він мене виростив. Я хочу бути схожим на нього», — говорив у своєму інтерв’ю український танцівник, хореограф, народний артист України Григорій Чапкіс.

2005 року до 100-річчя від дня народження Павла Павловича в Україні було випущено марку та монету, присвячену йому! Світла пам’ять танцюристу, якому світ аплодував стоячи!

Фото, відео та матеріал: відкриті джерелаЧитайте також: Харьковский артист пошел в армию: сцена подождёт (фото)

Источник