Українцям доведеться почекати. Віщування пухнастого синоптика торкнулися не лише настання весни — ГХ

Українцям доведеться почекати. Віщування пухнастого синоптика торкнулися не лише настання весни (фото, відео) 360 02 лютого 2024 21:00 На біостанції Харківського національного університету імені В. Каразіна в селі Гайдари Зміївської громади відбулося традиційне свято День бабака.

Сьогодні, 2 лютого, відзначають миле свято — День бабака. Традицію підтримують і на Харківщині — на біостанції університету ім. Каразіна у селі Гайдари, що у Зміївському районі. Там уже протягом 20 років будять народного синоптика — бабака. Цей рік не став виключенням. Тимко, вже третій за рахунком, цьогоріч свою тінь не побачив, тож за його віщуванням весна настане лише за шість тижнів.

А ще, Тимко навіщував, що українцям потрібно запастися терпінням, щоб перемогти у війні.

Нагадаємо, Тимко III та ще 30 його «співродичів» теж відчули на собі війну — з перших днів потрапили до окупації в селі Нестерівка Великобурлуцької громади. Весь період окупації за тваринами доглядали двоє співробітників біостанції, які не покинули своїх підопічних: Володимир і Галина (докладніше у новині GX). 

Село звільнили восени 2022 року, і пухнастий синоптик в лютому 2023 року знову віщував українцям (докладніше в новині GX).

До речі, Тимко щороку окрім передбачень про погоду пророкує багато різних подій. Так, в 2017 році Тимко II передбачив безвіз. У 2019 році Тимко III передбачив, хто займе Залізний трон в серіалі «Гра престолів».

Зазначимо, що в Україні бабак-метеоролог є і у Львові: волохатого провісника звуть Мишко.

Говорять, що його прогнози погоди теж збувалися. Нажаль, львівські бабаки Мишко та Маруся, які проживали в обласному еколого-натуралістичному центрі, померли наприкінці минулого року. «Будити цього року немає кого, наші бабаки померли, — розповів кореспонденту УНІАН директор центру Ігор Антахович. – Вони, як зазвичай, наприкінці жовтня лягли у сплячку. Але ми помітили, що вони довго не шкребочуть. Коли у листопаді відчинили будиночок, побачили, що самка мертва. Самець був живий, спав. Однак у грудні його теж не стало».

Довідка. Сама ідея цього свята прийшла зі США (штату Пенсільванія) і Канади. Вважається, що у цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. За його поведінкою можна судити про близькість настання весни. Згідно з повір’ям, якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні та спокійно залишає нору — отже, зима незабаром закінчиться і весна буде рання. Якщо ж сонячний день, бабак бачить свою тінь і, лякаючись її, ховається назад у нору — буде ще шість тижнів зими.

На біостанції Харківського національного університету імені В. Каразіна в селі Гайдари Зміївської громади щорічно відзначали День бабака ще з 2004 року. Мохнаті синоптики-бабаки, яких на Харківщині традиційну звуть Тимко для гарного настрою українців віщують початку весни.Читайте також: Квітами та фонтами зустріне літо Харків (фото)

При цьому в Українському гідрометеоцентрі зазначили, що віщування байбака-синоптика не має жодного відношення до серйозних наукових прогнозів.

Фото та матеріал: GX, відкриті джерела

Источник