«Україна не прірва між орками та Ельфами». Музикант з Харкова показав, чого варті українці (фото) — ГХ

«Україна не прірва між орками та Ельфами». Музикант з Харкова показав, чого варті українці (фото) 158 19 ноября 2022 15:15 Харків’янин здобув перемогу на престижному конкурсі Grand premio Povoletto.

Під час війни багато українців справами довели, з якого тіста зроблений наш народ. Кожен на своєму місці та за можливістю з гордістю доводить світу, що ми незламний народ зі своєю культурою, мовою та вірою у світле майбутнє.

Так, юний обдарований музикант з Харкова Федір Шейко, випускник дитячої школи мистецтв №3 нашого міста, студент Люблянської консерваторії, здобув перемогу на пристижному конкурсі Grand premio Povoletto в Італії.

Федір — з родини музикантів. Батько Михайло Шейко — естрадний музикант, який працював в академії культури, грає на баяні. Федір був лауреатом конкурсу «Молода людина року», закінчив ДШМ №3, вступив до Академії музики ім. Р. Глієра, але через війну евакуювався до Словенії, де тепер вчиться в консерваторії м. Любляна.


Його викладач з класу тромбону, знаний педагог з духових інструментів, спеціаліст вищої категорії, методист — Олександр Басараб, як і усі  співвітчизники Федора, може пишатися учнем. 

«Мені було просто цікаво, як мене оцінять кращі виконавці та члени журі, наприклад Стівен Мід. Результат виявився навіть більшим, ніж я очікував. Спочатку я пройшов у фінал, потім виграв 1 місце! У конкурсі брали участь багато людей з різних країн, США, Італія, Бельгія, Словенія. Але мені гріє душу думка, що я, як і багато українських музикантів, наприклад Оксана Лінів, довів, що така країна як Україна теж культурна країна Європи, — написав у своєму зверненні на фейсбук-сторінці Федір Шейко. — Мене тішить, що я зміг сказати, що «ми не прірва між орками та Ельфами, ми самостійна нація і країна, і у нас теж є культура анітрохи не гірша, ніж в Австрії чи у Франції!»

«Федір — талановита і обдарована дитина. Він досконало володіє грою не лише на тромбоні, але й на фортепіано, має наздчичайні музичні здібності, абсолютний слух, може будь-яку почуту музику зіграти одразу. Як і всі талановиті діти Федір вирізняється непростим характером. Але нам вдалося потоваришувати, — поділилася з журналісткою новинного порталу GX спогадами про учня заступник директора Харківської дитячої школи мистецтв №3 Катерина Жигалова. — Він перевівся до нашої школи у старших класах, і не лишав байдужим нікого. На будь-який концертний захід Федір був готовий грати і мав репертуар від барокової до джазової музики. Федір навчався у групі, з якою ми найчастіше відвідували позашкільні заходи: концерти симфонічного оркестру, вистави оперного театру. Я пам’ятаю, як ще тоді Федір мріяв стати професійним виконавцем на тромбоні, грати сольно та в оркестрі. І він дотримав слова: у випускному класі він грав у складі дитячого симфонічного оркестру Kharkiv Music Fest, вийшов у фінал районного етапу міського конкурсу «Молода людина року». Я щиро радію успіхам Федіра і пишаюся тим, що він був моїм учнем з сольфеджіо, а зараз вже реалізує себе як сольний і оркестровий виконавець».

Додамо, що Федір цього літа здійснив ще одну свою мрію — він грав у складі молодіжного оркестру під орудою видатної українки Оксани Линів (Відень, Австрія).

«Бажаю всім, щоб прагнули і не боялися підкорювати вершини!» — наостанок побажав юний музикант.

Трохи приємних спогадів з минулого: на концерті камерної музики «Осінній дивертисмент» МАСО «Слобожанський» журналістка новинного порталу GX брала інтерв’ю у глядачів і поспілкувалася з зовсім юними музикантами Федором Шейко та його другом Іллєю Полуянком. 

Фото: архів Федора Шейко

Источник