У напруженій гонці спортсмен з Харкова залишив позаду всіх конкурентів (фото) — ГХ

У напруженій гонці спортсмен з Харкова залишив позаду всіх конкурентів (фото) 231 29 января 2023 21:05 Золото на перших Міжнародних змаганнях 2023 року в Італії виборов харків’янин.

Під час війни кожен тримає свій фронт. Так, українські спортсмени як ніколи раніше мотивовані здолати усі перешкоди та круті віражі на шляху до перемоги. Не став винятком і «27-й Зимовий Кубок» з автомобільного спорту (картинг) в Італії, де виграв наш співвітчизник В’ячеслав Путятін, який до початку війни виступав у складі команди харківського спортивно-технічного клубу «Лідер».

На трасі у Лонатао (Італія) з 19 по 22 січня 2023 року виборювали перемогу 172 гонщики з 41 країни. Гонка проходила при різних погодних умовах та була неймовірно захоплюючою у всіх категоріях, починаючи від найменшої MINI закінчуючи потужнішими OK та KZ2. Ми пишаємося, що у найшвидшому та найпотужнішому класі KZ2 харків’янин Путятин В’ячеслав виграв 27-й Зимовий Кубок.

На початку змагань перемога була майже недосяжна… За результатами кваліфікації В’ячеслав посів 16 місце. У першому заїзді українець здійснив чудовий прорив з 16-го до 5-го місця. У другому заїзді В’ячеслав відіграв ще одну позицію і фінішував 4-м.Читайте також: Гоночный марафон состоялся в Харькове (фото)

Коли здавалося, що перемога за крок, трапилося непередбачуване — у третьому заїзді у боротьбі за кращу позицію сталася аварія — і як результат 27 місце на фініші. І все з початку… У четвертому заїзді, стартуючи з 27 позиції, гонщику вдалося обігнати вісьмох конкурентів і фінішувати на 19 місці. У суперхіті Путятін стартував 14-м та фінішував 10-м. За сумою всіх очок харків’янин здобув право стартувати у фіналі з 11 позиції.

У фінальному заїзді Путятін вже через коло вийшов на 8 місце. На другому колі знову несподіванка: вода та мастило на крутих поворотах траси — це наслідок протікання води з радіатора у когось з гонщиків. Покриття треку стало мокрим і слизьким для сухих шин, які не призначені для відведення води. Пілотам довелось докласти максимум зусиль, щоб не вилетіти за межі траси на важких поворотах.

Такі випробування мають свої наслідки — уперед виходять найвправніші. Відбувалася зміна позицій, у результаті якої Маттео Занчів (Італія) вийшов на перше місце, за ним Давиде Форе (один із найтитулованіших картингістів світу, 5-кратний чемпіон світу, пілот із сорокарічним стажем у перегонах) та українець В’ячеслав Путятін. На четвертому колі Форе повернув собі лідируючу позицію, а Путятін відірвався від переслідувачів та впевнено наздогнав перших двох гонщиків.

На останніх колах у боротьбі за друге місце Путятін обігнав Форе, а Занчі перетнув фінішну межу першим. І знову несподіванка — наприкінці гонки 5-секундний штраф за неправильне положення переднього спойлера відкинув Занчі на третє місце. Перемога дісталася Путятіну, Форе посів друге місце. Четвертим став француз Томас Імбур, п’ятим Андреа Далі.

Результати 27-го Зимового Кубка: 1. В’ячеслав Путятін (Україна), 2. Давіде Форе (Італія), 3. Маттео Занчі (Італія).

«Вітаємо, В’ячеславе, з перемогою у престижних міжнародних змаганнях та бажаємо нових перемог!» — колектив GX приєднується до привітань команди спортивного клубу «Лідер».

Фото та матеріал: команди спортивно-технічного клубу «Лідер», GX