У Харкові є «свій Каденюк». Космонавт назавжди залишиться першим для незалежної України — ГХ

У Харкові є «свій Каденюк». Космонавт назавжди залишиться першим для незалежної України (фото, відео) 124 31 січня 2024 22:00 Сьогодні Україна вшановує пам’ять про свого героїчного сина. Цікаві факти з історії міста пов’язані з легендарним космонавтом.

Пам’ятаємо! Цього дня, 31 січня, у 2018 році в Києві раптово помер перший український космонавт? генерал-майор ВПС України, Героя України, кандидат технічних наук, член МФКО Леонід Каденюк. Його внесок у розвиток космонавтики назавжди залишиться у пам’яті людства.

Леонід Каденюк 28 січня 2018 року відзначив свій 67 день народження. Уродженець Чернівецької області свого часу був першим космонавтом України, якому вдалося здійснити політ у космос.

19 листопада 1997 року – перший космонавт незалежної України, льотчик-випробувач, Герой України Леонід Каденюк полетів у космос, і гімн України зазвучав із орбіти Землі.

Шаттл «Колумбія» стартував із космічного центру імені Джона Фіцджеральда Кеннеді у Флориді (США). Каденюк на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» пробув у космосі з 19 листопада по 5 грудня 1997 року. Під час польоту проводив біологічні експерименти з рослинами: ріпа, соя та мох.

До речі, у 1998 році цей шатл був використаний на зйомках у фільмі «Армагеддон», а пізніше, у 2003 році, зазнав катастрофи.

Нагадаємо, Леонід Каденюк двічі бував у Харківському планетарії Про це докладно в інтерв’ю журналістці GX розповідала директорка планетарію Галина Железняк. 


Читайте також: 21 июня в истории Харькова: родился известный актер

Докладніше про легендарного українського космонавта в пості Харківського планетарію.

А ще до 55-го Міжнародного дня космонавтики у музеї Харківського планетарію ім. Ю. Гагаріна виставили скульптуру легендарного космонавта, яку власноручно створив Ігор Березюк.

«Над створенням скульптури я працював близько року, багато в чому затримка пов’язана з пандемією коронавірусу та вимушеним карантином. Я не професіонал — я скульптор-аматор, тому вклав у створений мною експонат усю свою любов до цієї великої людини», — розповідав журналістці GХ Ігор Березюк.

«Мені пощастило записати з ним інтерв’ю, а ще він підтримав мій проєкт, пов’язаний з космосом. Спілкуючись із Леонідом Костянтиновичем, я відчував, що переді мною брила, велика людина, вдячний слухач — він мені повірив, підтримав і побажав удачі. Такі люди вірять. на краще, вони послані Богом — творити і дарувати своє кохання людям. Я впевнений, що він був даний Україні, щоб підняти наших людей до космічних висот. Адже таким як він вірять, за ними готові йти вперед до світлого майбутнього, — із захопленням розповідав про свого кумира Березюк: — Коли я створював скульптуру, мріяв втілити в ній все те, що відчував стосовно цієї людини, якою я її бачив — її чистий і мудрий погляд, добру світлу усмішку… Я радий, що мені це вдалося! «

Детальніше у новині GX.

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Харківський планетарій, відкриті джерела

Источник