У Балаклійській лікарні запрацював новий комп’ютерний томограф

Фото: ХОВА

Окупанти неодноразово обстрілювали медзаклад та зруйнували майже всі будівлі лікарні, а також вкрали деяке обладнання.

У Балаклійській лікарні вже ввели в експлуатацію 32-зрізовий комп’ютерний томограф Aquilion Lightning виробництва Canon.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

Комп’ютерний томограф, яким у лікарні користувалися до початку повномасштабного вторгнення, зіпсували окупанти.

«Буквально з перших годин після деокупації Харківська обласна військова адміністрація почала опікуватися проблемами лікувального закладу. Безумовно, на сьогодні КТ має велике значення для діагностування хворих. Так, наша лікарня має пакет НСЗУ щодо лікування інсультів, в який входить обов’язкова нейровізуалізація – дослідження головного мозку на КТ», – зазначила директорка Балаклійської центральної клінічної районної лікарні Марина Руденко.

Персонал, який працює на новому КТ, пройшов відповідне навчання. Цього тижня діагностику отримали вже понад півсотні людей. Безкоштовно можуть проходити обстеження пацієнти стаціонару районної лікарні та ті, хто має направлення від сімейних лікарів.

«Ми робимо все можливе, щоб на звільнених територіях громадяни могли отримати максимальний спектр медичного забезпечення. У короткі терміни було відновлено приміщення закладу, тепер лікарня отримала новий сучасний комп’ютерний томограф, який допоможе якісно обстежувати пацієнтів району», – сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Зазначимо, що через місяць після деокупації міста у лікарні почали проводити аварійно-відновлювальні роботи. З січня колектив медзакладу повернувся до роботи у вцілілих та відновлених будівлях і зараз надає спеціалізовану медичну допомогу в повному обсязі.

Раніше ми розповідали, що у Балаклії провели тренінг з домедичної допомоги та мінної безпеки для дітей.

Нагадаємо, у місті Балаклія Харківської області станом на зараз функціонують 13 укриттів.

Також ми писали, що у Балаклії відновили автобусне сполучення із Савинцями. Раніше у Балаклії відновили автобусне сполучення із селом Пришиб, розташованим за 11 кілометрів від міста. 

Головні новини  Балаклія читайте на нашому сайті.

Джерело