Вовчанськ без газу: місто досі під’єднано до російської газової системи

Через бойові дії з осені 2022 року у багатьох населених пунктах Вовчанської громади Харківської області немає газу, а газівники не мають можливості відновити постачання енергоносія, оскільки ще з радянських часів Вовчанськ забезпечується газом від ГРС Шебекіно, що в бєлгородській області росії.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу «Харківгазу».

Великою проблемою для України є газопостачання до міста Вовчанськ, адже місцева ГРС – єдина в Україні, що не підключена до Єдиної газотранспортної системи України. Транспортування газу магістральними газопроводами до ГРС здійснювалось напряму від російської ГРС Шебекіно.

У зв’язку з бойовими діями з 27 вересня 2022 року були відключені від газопостачання села Гатище та Огірцеве, а з 23 жовтня немає газопостачання до міста Вовчанськ, селище Вільча, а також сіл Бугаївка, Вовчанські Хутори, Графське, Котівка, Лиман, Лосівка, Плетенівка, Симинівка, Синельникове, Сосновий Бір, Тихе, Шевченкове Перше та Юрченкове Вовчанської громади, а ще сіл Березники та Металівка Старосалтівської громади.

Ще за кілька років до повномасштабного російського вторгнення виготовлялися та затверджувалися проєкти стосовно того, щоб приєднати ГРС Вовчанськ до Українських газових мереж.

– Станом на 2018 рік орієнтовна вартість будівництва складала близько 400 мільйонів гривень, але джерела фінансування так і не були визначені, – розповідають у пресслужбі «Харківгазу».

Нагадаємо, що також користувачі газу, в яких зруйновано будинок внаслідок бойових дій, можуть отримати перерахунок за розподіл.

Також ми писали, що під час окупації в деякі будинки місцевих мешканців заселялися російські війська та користувалися газом. Унаслідок цього люди, коли почали повертатися додому після звільнення громад, отримали «космічні» рахунки за газ, світло та воду.

Крім того, мешканці, які повертаються у місто Ізюм, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.

Головні новини Вовчанськ читайте на нашому сайті.

Джерело