Вони вміють надати життю сенсу. Артисти Харкова дарують свій спів і танці заради підтримки міста — ГХ

Вони вміють надати життю сенсу. Артисти Харкова дарують свій спів і танці заради підтримки міста (фото, відео) 63 01 жовтня 2024 16:00 Два неймовірні гала-концерти підготував колектив Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка до відкриття 149-го театрального сезону.

Сьогодні так багато свят… Отож бо… До Дня музики в дарунок захисникам сяйво зірок СХІД ОПЕРА! 

Життя таке коротке… Ми усі особливо відчули це саме зараз, під час війни… Отож бо треба робити усе можливе, що надає йому сенсу! Кожен день ми дякуємо Богові та ЗСУ за мирні хвилини життя у вільній Україні. В ці важкі часи артисти СХІД ОПЕРА підтримують дух незламного Харкова, який постійно знаходиться під обстрілами. Відкриття сезону 2024/2025 колектив зустрічає разом — великим складом. Адже з-за кордону до дому повернулися артисти, які виконували гуманітарну місію — своїм талантом представляючи Україну і розповідаючи про жах війни в ній…

Генеральний директор – художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов висловив думку усього народу України —  з його уст пролунали слова подяки нашим захисникам і захисницям за можливість творити і відчувати силу мистецтва у цей нелегкий час. До того  ж Ігор Тулузов поділився  планами колективу на новий  театральний сезон, а потім пролунали такі бажані слова… «Вважати 149-й театральний сезон відкритим!» — ці слова керівника театру радістю лунали в серцях глядача. Й за помахом чарівної диригентскої палички цілюща сила  музики поринула у зал, заповнюючи його до країв!

Цього вечора лунали голоси провідних солістів театру: заслужених артистів України Олени Старікової, Володимира Козлова, Тамари Гармаш, Алли Мішакової та Дмитра Маклюка, лауреатів міжнародних конкурсів Юлії Антонової, Вероніки Коваль, Олександра Золотаренко, Євгена Лисицького, Анни Помпєєвої та Микити Маринчака, дипломантів міжнародних конкурсів Юлії Форсюк, Сергія Леденьова, Романа Гордєєва та Юрія Кудрявцева.

А також артистів хору (під управлінням головного хормейстера театру — заслуженого діяча мистецтв України Олексія Чернікіна) та музикантів оркестру театру (під орудою головного диригента ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА —  заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова).

Читайте також: Музика та релігія. Дива народжуються, коли мистецтво входить у життя кожного (фото, відео)

Символічно, першим лунав Гімн України, у виконанні хору та оркестру театру. Зал стоячи нашептував його слова,  притиснувши руку до серця… «Слава Україні! Героям слава!» — саме так вітається вся наша країна! Саме ці слова відкривали святковий захід!

В кожен виступ справжні митці вкладали душу і серце, а зал сумував і радів разом з артистами. Зокрема, в програмі святкового виступу лунали: Увертюра до опери “Сорока-крадійка” (Росіні); Хор з Ріголєтто (Верді); Вальс Джульєти з опери “Ромео та Джульєта” (Гуно); Арія Таміно з опери “Чарівна флейта” (Моцарт); 2-га арія Даліли з опери “Самсон і Даліла” (Сен-Санс); Пісня Тараса з опери “Тарас Бульба” (Лисенко); Арія Анни з опери “Украдене щастя”(Мейтус); Арія Ді Луна з опери “Трубадур” (Верді); Арія Лейли з опери “Шукачі перлин” (Бізе); Романс Вольфрама з опери “Тангейзер” (Вагнер); Бенедіктіо (Сиссаск); «Ах, Ганна-Сусанна»; Давньо-фінська полька; Романс Мауріцио з опери “Адриєна Лекеуврер” (Чилєа); Арія Віолети з опери “Травіата” (Верді); Арія Ренато з опери “Бал-Маскарад” (Верді); Арія Пінкертона з опери “Чіо-Сан”(Пучіні); «Подих Життя» (Г. Кузіна -Рождественська, вперше в Україні); «На вулиці скрипка грає»; «Ой, чий то кінь стоїть»; Арія Насті (Жуковський); Арія Остапа з опери “Тарас Бульба” (Лисенко); Фантазія на теми українських пісень (О.Літвінов—Д.Морозов); Боже Великий, Єдиний (Лисенко).

Наше місто славетне, як співом, так і танцями. Отож бо неможливо було уявити відкриття сезону без Гала Балету. В програмі балетного Гала колектив театру втілив своє прагнення до збереження традицій класичної хореографії та сміливих сучасних інтерпретацій. Зал оплесками підтримував юних артистів та захоплено радів виступам справжніх зірок.

В програмі Гала балету були кращі номери підібрані творчим керівництвом театру. Зокрема, номери з балету «Пахіта» в новій постановці художнього керівника балету, заслуженої артистки України Антоніни Радієвської; Adagio та варіації з балету «Пахіта»; чуттєва «Мелодія» А Дворжака; циганський танець з балету Л. Мінкуса «Дон Кіхот», а також вариація Кітрі з 3го акту балету; «Баркарола» з балету «Красуня і Чудовисько» на музику Жака Оффенбаха; запальний «Сіртакі» на музику Мікіса Теодоракіса; дуєт горного короля та його доньки з балету Едварда Гріга «Пер Гюнт», а також монолог Сольвейг, танець пастушок з балету, варіація доньки горного короля з балету; шопенівський «Піаніст» в інтерпретації Аліни Лободи; пронизливе танго з фільму «Запах жінки» від Антоніни Радієвської та Назара Дурдиєва;

Adagio з балету «Баядерка», а також монолог Гамзатті з балету; неперевершений «Фламенко»; чуттєвий «Лебідь» Сен-санса від Олени Шевцової;

Завершив виступ запальний гопак.

На сцені були яскраві зірки СХІД ОПЕРА: заслужені артистки України Антоніна Радієвська та Олена Шевцова, лауреатки міжнародних конкурсів Софія Грігоріаді та Олена Шлягіна, а також Ольга Шарікова, Олексій Мірошниченко, Оксана Кучеренко, Назар Дурдиєв, Тетяна Семенова, Олена Мацакова, Роман Тараненко, Олександр Гричаний, Аліна Лобода, Богдан Тетерін, Аліса Коршунова, Борис Вендеревських, Міманс та юні артисти балету.

Додавав довершеності номерам музичний супровід виступів у виконанні оркестру театру (під орудою головного диригента ХНАТОБ / СХІД ОПЕРА —  заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова) та соло заслуженої артистки України Тамари Гармаш.

З гумором і творчо, як завжди, вів обидва концерти головний режисер ХНАТОБ, заслужений діяч мистецтв України Армен Калоян.

Оплески квіти та надія в очах у глядача стали справжнім дарунком артистам на обох Гала виступах театру.

Дякуємо! Віримо Богові та ЗСУ! Згинуть наші вороженьки… Україна переможе! Ми ще зустрінемося у великій залі театру!

Фото та відео: Наталія Бойченко, GX, ХНАТОБ

Источник