Волонтери з Вінниці прийшли на допомогу жителям Балаклійської громади

У рамках проєкту «Разом» Балаклія Харківської області уже втретє після звільнення від окупантів отримала гуманітарну допомогу від вінничан. Під час двох попередніх візитів, останній з яких відбувся 16 грудня, було передано теплий одяг для дітей та дорослих, книги, іграшки, шкільне приладдя, солодощі маленьким балаклійцям.

Як зазначила кореспондентці медіа «Слобідський край» координаторка проєкту «Разом» (Вінниця-Балаклія) Олена Стеценко, юні вінничани зібрали для своїх ровесників з Балаклії 1 300 подарункових наборів із іграшками, солодощами, розмальовками, а ще – велосипеди, самокати, ролики, музичні інструменти, книжки.

Цього разу до  обов’язкового вже пункту проєкту «Від дитини — до дитини» (передача індивідуальних подарунків) вінничани додали культурну програму. Вінницький камерний театр (керівник Сергій Кіржа) приїхав до балаклійців з новою постановкою.  

Для малечі вінничани підготували окрему розважальну програму. За словами Олени Стеценко, два попередніх візити дозволили краще зорієнтуватися у потребах і культурно-освітніх запитах жителів Балаклійської ТГ.

Крім передачі подарункових наборів, цього разу викладачка Вінницького Центру підготовки до ЗНО Любов Федонюк провела урок з української мови. На ньому виявляли  найтиповіші помилки у мовленні.

Віннницькі добровільні помічники, серед яких представлені люди різних професій, у тому числі і медики, попрацювали і на профілактику та виявлення захворювань серед жителів сільської місцевості.

— Балаклія поступово повертається до мирного життя. Містяни, як ми вже знаємо, отримують повноцінну медичну допомогу, чого поки що не можна сказати про жителів сіл, що входять до складу громади. Фонд Діани Подолянчук (волонтерський Центр «Шахіна») займається тактичною медициною. Чотири медики, один з яких — військовий,  провели профілактичний огляд жителів сіл Балаклійської ТГ. Також близько 300 аптечок від Фонду були передані військовим на передову, — розповіла «Слобідському краю» координатор проєкту «Разом» (Вінниця- Балаклія) Олена Стеценко.

Вінницькі волонтери також привезли із собою представників індустрії краси — перукарів, бровістів, візажистів. Вони абсолютно безкоштовно запропонували свої вміння балаклійцям.  Понад 500 людей різного віку скористалися їхніми послугами.   Вінничани налаштовані ще не раз відвідати місто-побратим Балаклію.

Нагадаємо, що раніше вони передали місту автобус, який вже курсує, з написом: «Краще маленька допомога, ніж велике співчуття».   

Раніше ми писади, що нещодавно за допомоги головного рабина України, Харківської обласної ради та Центру допомоги Антевка до міста Балаклія прибув гуманітарний вантаж. Поміж іншого до громади передали міський автобус

Нагадаємо також, що на деокупованих територіях Харківської області працюють Балаклійський, Ізюмський, Шевченківський та Дергачівський підрозділи ДМС.

Також у Балаклійській, Савинській та Донецькій громадах Харківської області відновили газопостачання для 95 % мешканців, які повернулися до регіону. Наразі тривають роботи з підключення домоволодінь у декількох населених пунктах.

Головні новини Балаклія читайте на нашому сайті.

 

Джерело