Свято, що за значенням стоїть поряд із Різдвом і Великоднем (фото, відео) 240 25 березня 2024 14:00 Сьогодні, 25 березня, відзначають одне з найважливіших свят року – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
В цей радісний день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці ми згадуємо величну подію: Архангел Гавриїл приніс довгоочікувану радісну новину про народження Ісуса Христа, сина Божого. Ця звістка ознаменувала початок визволення людського роду від гріха та смерті, початок нашого спасіння.
Посланець Божий сповістив Пресвятій Діві Марії слова: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах» (Лк. 1: 28) – сповістив, що Вона стане Матір’ю Сина Божого, Спасителя світу. В той момент можливість народження Спасителя світу залежала від того, чи захоче обрана Богом Отроковиця прийняти запропоновану Їй місію. І Вона погодилась: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм» (Лк. 1: 38).
Хай зійде на нас добра звістка про мир в Україні та Перемогу над російськими окупантами! Добра та щастя нам усім!
Це свято вважається третім за значенням у православ’ї після Різдва та Великодня. Традиційно напередодні свята Благовіщення служать Всеношну, а вранці – Літургію Іоана Золотоуста.
Миру всім нам, Любові до Бога та ближніх. Нехай кожен вчиться сприймати Волю Божу так, як сприймала Вона.
Нехай Пречиста донесе до Сина Свого молитви кожної людини в Україні!
А ще, на Благовіщення печуть булочки схожі на жайворонків, бо ця пташка вважається провісником весни.
А ось у Швеції відзначають День журавля, якого в країні теж вважають благовісником.
Благовіщенський собор в Харкові знаходиться за адресою — пл. Благовіщенська, 1.
На жаль, величну святиню також було пошкоджено під час рашистських обстрілів 23 січня 2024 року. Було вибито вікна, вітражі та пошкоджено оздоблення собору.
Також цього дня щороку відзначає світле свято Благовіщення й католицька церква. За традицією священнослужителі, навіть патріархи церков, випускають у небо білих голубів.
Традиція випускати цього дня голубів, ймовірно, походить від дохристиянських обрядів зустрічі весни, проте була «воцерковлена». Згідно з священним писанням, Святий Дух зійшов на Господа під час його хрещення у вигляді білого голуба.
Наші пращури на Благовіщення прикрашали свої будинки першими весняними квітами, які символізують непорочність та нове життя.
Фотоілюстрацією до світлини також додамо вцілілу капличку Богоматері з Північної Салтівки та ще один образ Пресвятої Діви Марії, який дарує радість вірянам біля Храму Святого Сімейства (вулиця Клочківська, 319).
Колектив новинного порталу GX вітає усіх зі світлим святом Благовіщення!
Ще трохи цікавого до цієї визначної дати. У 421 році, згідно з легендою, в день Благовіщення Діви Марії, 25 березня, в Північній Італії жителями краю, що врятувалися від готів на пустельних островах болотистого узбережжя, була заснована Венеція. Одне з найромантичніших місць сучасності!
Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела
Оставить комментарий