Спогади міста-героя Харкова відлили у металі — Новости Харькова

Спогади міста-героя Харкова відлили у металі (фото) 413 13 ноября 2022 15:30 З початку війни було запущено проєкт випуску сувенірних монет із тематикою російсько-української війни — «Пам’ять в металі.»

«Ніхто і ніколи не забуде цю війну, але з часом ми можемо забути окремі невеличкі, але дуже важливі епізоди. Саме тому ми хочемо, щоб вони залишилися закарбованими у металі», — написали про свій проект учасники групи «MEMORY IN METAL».

Кожна монета має свою історію та присвячена певній події або особистості, які будуть нагадувати та прославляли героїчні подвиги сміливих захисників України.

Сувенірна пам’ятна монета під номером 33 присвячена Харкову (матеріал — латунь, діаметр — 32 мм, товщина — 3 мм, в прозорій капсулі).

На аверсі зображений забарикадований пам’ятник Тарасу Шевченку в Харкові, який мудро споглядає та ніби каже своїм нащадкам: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!».

На реверсі — нерозірвана ракета на площі Свободи. І це дуже символічно, адже Харків — незламне місто, йому не страшні снаряди та ракети, в ньому живуть такі ж незламні люди, які готові боротися за своє місто, за свою Батьківщину до кінця.

Усі випущені монети є сувенірними, пам’ятними і не мають номіналу, а також не відносяться до НБУ. Що важливо, 10% від суми кожного замовлення група перераховує у фонд підтримки ЗСУ.

Фото: соцмережі

Источник