Пішохідна зона й нова транспортна система: як планують відбудовувати Харків

У Харківській міській раді розповіли, що планують змінити у місті після війни. Зараз розпочався перший етап внесення змін до Генерального плану міста – проведення містобудівного моніторингу.

Про це 3 лютого повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов під час пресзустрічі, передає кореспондент медіа «Слобідський край».

За словами Ігоря Терехова, наразі у Харкові розробляють нову транспортну систему. Співпраця ведеться з Європейським інвестиційним банком з оцінки руйнувань транспортної сфери й електричного транспорту. У майбутньому планують відновити старі маршрути електротранспорту та створити нові, а також закупити рухомий склад та впровадити вектор розвитку «зеленого» міста.

«Будуть надані пропозиції з визначення місць розташування першочергових багаторівневих розв’язок у місті, концепція нової транспортної моделі важлива та є каркасом для нового Генплану», – розповів міський голова.

Зараз спеціалісти, яких залучив британський архітектор Норман Фостер, працюють над створенням у перспективі пішохідних вулиць в історичній частині міста. Також будуть розроблятися веломаршрути та паркінги.

Ігор Терехов зазначив, що при реконструкції міста історичний Харків не постраждає. Будівлю Харківської обласної ради планують реконструювати.

«Центр міста – це душа Харкова, і його буде відновлено з повагою до минулого. Цьому району буде надано нове життя завдяки новій знаковій архітектурній пам’ятці в будівлі, що існує», – сказав Терехов.

Міська влада розраховує, що після війни населення Харкова становитиме понад два мільйони осіб. Британський архітектор Норман Фостер переконаний, що Харків після відновлення стане «соціальним магнітом».

Нагадаємо, на Північній Салтівці навіть через 11 місяців від початку повномасштабного вторгнення рятувальники все ще продовжують розбирати завали будинків та розміновувати нерозірвані снаряди.

Нагадаємо також, що 25 січня на сесії Харківської міської ради депутати підтримали рішення про створення комунальної установи «Харківська інвестиційна агенція».

Зараз у місті Харків наразі функціонують близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів, близько 70 % аптек, близько 50 % закладів ресторанного бізнесу, 85 % ринків та торговельних майданчиків.  

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.

Джерело