Неймовірну картину до свого дня народження іменник подарував усім харків’янам — ГХ

Неймовірну картину до свого дня народження іменинник подарував усім харків’янам (фото, відео) 399 31 октября 2022 18:00 Харків — незламний! Навіть вибиті шибки в Театрі музичної комедії перетворили на мистецтво.

Харківський академічний театр музичної комедії 1 листопада святкує свій день народження. Несподівано іменинник подарував усьому місту Харкову неймовірної краси мурал, який наповнений патріотичним змістом. Харків незламний — в ХАТМК навіть вибиті шибки перетворили на мистецтво. Замість страху — надія та сенс жити далі, як кажуть: «Не було б щастя, та нещастя допомогло»… 

За подробицями журналістка GX звернулася до заслуженого діяча мистецтв України, головного режисера та директора ХАТМК Ігоря Коваля.

«Харківський академічний театр музичної комедії, як і багато інших закладів культури міста постраждав під час війни. Наприкінці літа, 23 серпня, вибухом було пошкоджено увесь фасад театру. Вибиті шибки друзі допомогли забити плитами OSB, — почав свою розповідь Ігор Коваль. — Але театр завжди прикрашали світлини наших артистів та уривки з вистав, а тут така порожнеча, що навіює смуток. Було ухвалено рішення прикрасити пошкоджений фасад, розписавши його картинами, які будуть надихати харків’ян».

Порадившися з головним художником ХАТМК Оксаною Сторожук, було вирішено, як зробити це яскраво. Ліворуч від входу розміщені зображення акторок, які моляться та просять Господа про волю, свободу, перемогу, мир…

Світлина праворуч відображує дійсність — міцна рука воїна ЗСУ відкриває чорну завісу військових дій, демонструючи вид на поранений Харків та його світле майбутнє… — «Ми знову будемо разом!»

Майбутнє театру втілює танцююча дівчина в синьо-жовтному шалику — кольорах прапора України. Адже мистецтво робить цей світ кращим.

«Основна мета проекту — показати, що мистецтво навіть у воєнному Харкові не згине ніколи! — підсумував Ігор Миколайович. — Я вважаю, ми досягнули мети, хоча наші бутафори ше працюють, додаючи останні штрихи картині. Приходьте до Харківського академічного театру музичної комедії і подивиться, що ми зробили для вас. Ми мали мету підняти вам дух, шановні харків’яни! Як це ми робили і будемо робити нашим мистецтвом на сцені театру!»

Читачі GX мають змогу насолодитися фото мурала на фасаді улюбленого театру в альбомі на офіційній фейсбук-сторінці новинного порталу.

На кожного, хто опиняється поруч з ХАТМК, з вірою та надією дивляться солістки улюбленого храму мистецтва харків’ян.

Замість обличь загадкових красунь, запропонованих для мурала портретистом, Ігор Коваль рішуче наполіг, щоб на вході у театр гостей зустрічали солістки театру.

Перша на світлині, як Богородиця, лауреат конкурсів Олеся Непомняща з новородженою донькою. Друга жінка, яка дивиться з надією у майбутнє, — заслужена артистка України Наталія Коваль. Третя, яка притискає долоні до серця — Світлана Тимченко. Замикає четвірку — з руками складеними у мольбі — Наталія Гаман-Орлова.

«Я би розмістив усіх своїх солісток, але портретистці Галині довелося обирати згідно задуму та за браком місця… Нехай зараз дівчата не у Харкові, але душею ми разом. Кожна на своєму місці робить все, що можливо для Україні, а Олеся Непомняща ростить майбутню зміну», — з гордістю додав Ігор Миколайович.

«В цей важкий час ми не склали руки, підтримуємо співвітчизників нашою творчістю, виступаємо у сховищах Харкова та області. Щодо першочергових завдань на сьогодні — це опалення та утеплення театру. Ми закрили OSB-плитами вибиті вибухом вікна, а друзі привезли дрова для нашої буржуйки, бо заклад надав прихисток багатьом артистам та працівникам, починаючи з мене», — підкреслив заслужений діяч мистецтв України, директор ХАТМК Ігор Коваль.

Новинний портал GX щиро вітає колектив Харківського академічного театру музичної комедії з прийденшнім Днем народження! Щоб створити святковий настрій іменинникам та на згадку про свято, яке створюють в цьому храмі мистецтва, ми даруємо відеоспогад з фінальних акордів ювілейних концертів ХАТМК від 1-2 листопада 2019 року.

Фото та відео: Наталія Бойченко, GX 

Источник