Названо імена відповідальних за загибель половини села на Харківщині — ГХ

Названо імена відповідальних за загибель половини населення села на Харківщині (фото, відео) 412 11 октября 2023 15:06 Службою безпеки України оприлюднені висновки слідства щодо вбивства десятків людей у селі Гроза. Названі імена зрадників.

Майже тиждень минув з жахливого обстрілу села Гроза Шевченківської громади Харківської області. Російською ракетою з комплексу «Іскандер» 5 жовтня було вбито понад 50 мешканців Харківщини, які зібралися у кафе на поминальний обід. У весь цей час Служба безпеки України встановлювала «хто» і «як» скоригував російський ракетний удар (докладніше у відео за посиланням). 

Зловмисниками виявились двоє місцевих жителів – 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації регіону перейшли на бік російських окупантів.

Ціною зради стали «посади» у лавах окупаційного «управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області». Дмитра Мамона призначили «водієм конвойної групи», а його брата Володимира – «інспектором дорожньо-патрульної служби». 

Напередодні звільнення регіону обидва зрадники разом із родинами втекли до росії, де продовжили працювати на користь окупантів. Брати Мамон дистанційно формували власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території, вислужуючись перед новими господарями.

Дружні листування у месенджері стали для зрадників  джерелом інформації про дислокацію Сил оборони України та масові заходи на території регіону.

Зловмисники від початку жовтня цього року збирали відомості про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. Зрадники усвідомлювали, що внаслідок ворожої атаки обов’язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, в тому числі й ті, хто надавав їм інформацію.

Коли точна адреса та час проведення мирного заходу стали відомі, Володимир Мамон передав усі дані російським окупантам.

Інформацію зрадників рашисти використали для здійснення прицільного удару по українському селу Гроза. 

На цей час вже відомо, що внаслідок повітряної атаки рф загинули 53 мирні жителі, серед них – малолітня дитина.

На підставі зібраних доказів слідчими СБУ, обом зрадникам складено підозри за чотирма статтями Кримінального кодексу України: частина 2 статті 28, частина 2 статті 111,  частина 5 статті 27, частина 2 статті 438.Читайте також: Символ краси та мужності українців може вберегти від недуг (фото)

Довідка. Стаття 438 ККУ — «Порушення законів та звичаїв війни».
1. Жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій — караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років. 
2. Ті самі діяння, якщо вони поєднані з умисним вбивством, — караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Стаття 111 ККУ — «Державна зрада».
1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, — карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
2. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, — караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Стаття 28 — «Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією».
1. Кримінальне правопорушення визнається таким, що вчинене групою осіб, якщо у ньому брали участь декілька (два або більше) виконавців без попередньої змови між собою.
2. Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.

Стаття 27 — «Види співучасників».
5. Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення.

Фото та матеріал: СБУ

Источник