Навіщо переводять вантажопідіймальні крани на радіокерування?

Коли збільшуються потреби виробництва, а техніка важко їм відповідає, найбільш оптимальне рішення — провести модернізацію наявного устаткування. Переведення крана на керування з підлоги — одна з можливостей, що дозволяє підвищити технічні показники кранової техніки та продовжити термін її служби, оскільки:

 1. Оператор краще бачить робочий майданчик і транспортуємий вантаж. При цьому він може перебувати в будь-якому місці та переміщатися, щоб точно і швидко позиціонувати вантаж. Таким чином скорочується час транспортування, зменшується холостий пробіг крана – і, як наслідок, витрати електроенергії.
 2. За допомогою одного пульта дистанційного керування можна керувати відразу одночасно кількома кранами (крановими механізмами).
 3. Оператор знаходиться поза зоною дії крана, і при цьому має можливість добре оглядати робочий майданчик. Завдяки цьому зменшується ризик виробничого травматизму, практично виключаються випадки аварійних ситуацій та пошкодження майна (переміщуваних вантажів, самого крана і матеріалів, які знаходяться поблизу).
 4. Можна скоротити посаду стропальника, його обов’язки може виконувати оператор, який знаходиться на підлозі. Це реальна можливість значно економити на фонді оплати персоналу.
 5. З’являється можливість заощадити на обслуговуванні крана, оскільки в кабіні не потрібно встановлювати (і, відповідно, використовувати) системи обігріву, вентиляції, освітлення тощо.


Слід враховувати, що переводити кран на радіокерування з підлоги самотужки забороняється – виконання таких робіт потребує високої кваліфікації, спеціальних знань та великого професійного досвіду. Тому слід звернутися до профільної спеціалізованої компанії, яка має відповідні дозволи та ліцензії.

Зокрема, свої послуги з переведення кранів на радіоуправління — https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ пропонують на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, фахівці якого готові виїхати для виконання таких робіт у будь-який населений пункт України.

Щоб переведення кранового обладнання на радіокерування з підлоги було ефективним і безпечним, потрібно дотримуватися порядку встановлення системи, який включає:

 1. Проведення передпроектного дослідження, яке дозволить реально оцінити поточний стан кранової техніки та запропонувати оптимальне конструкторське рішення.
 2. Вибір системи радіокерування для крана.
 3. Розробка проекту модернізації крана
 4. Постачання та встановлення системи дистанційного керування крана. Усі роботи проводяться на місці експлуатації вантажопідйомного обладнання без його демонтажу.
 5. Налагодження та тестування встановленого обладнання.
 6. Навчання персоналу, який надалі працюватиме з радіокерованим краном.

Термін виконання під ключ робіт із переведення крана на дистанційне радіоуправління – 4-5 робочих днів.


Детальніше дізнатися про переобладнання кранів на радіокерування можна на сайті КЗПТО. Посилання — тут.