Коли збільшуються потреби виробництва, а техніка важко їм відповідає, найбільш оптимальне рішення — провести модернізацію наявного устаткування. Переведення крана на керування з підлоги — одна з можливостей, що дозволяє підвищити технічні показники кранової техніки та продовжити термін її служби, оскільки:
- Оператор краще бачить робочий майданчик і транспортуємий вантаж. При цьому він може перебувати в будь-якому місці та переміщатися, щоб точно і швидко позиціонувати вантаж. Таким чином скорочується час транспортування, зменшується холостий пробіг крана – і, як наслідок, витрати електроенергії.
- За допомогою одного пульта дистанційного керування можна керувати відразу одночасно кількома кранами (крановими механізмами).
- Оператор знаходиться поза зоною дії крана, і при цьому має можливість добре оглядати робочий майданчик. Завдяки цьому зменшується ризик виробничого травматизму, практично виключаються випадки аварійних ситуацій та пошкодження майна (переміщуваних вантажів, самого крана і матеріалів, які знаходяться поблизу).
- Можна скоротити посаду стропальника, його обов’язки може виконувати оператор, який знаходиться на підлозі. Це реальна можливість значно економити на фонді оплати персоналу.
- З’являється можливість заощадити на обслуговуванні крана, оскільки в кабіні не потрібно встановлювати (і, відповідно, використовувати) системи обігріву, вентиляції, освітлення тощо.
Слід враховувати, що переводити кран на радіокерування з підлоги самотужки забороняється – виконання таких робіт потребує високої кваліфікації, спеціальних знань та великого професійного досвіду. Тому слід звернутися до профільної спеціалізованої компанії, яка має відповідні дозволи та ліцензії.
Зокрема, свої послуги з переведення кранів на радіоуправління — https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ пропонують на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, фахівці якого готові виїхати для виконання таких робіт у будь-який населений пункт України.
Щоб переведення кранового обладнання на радіокерування з підлоги було ефективним і безпечним, потрібно дотримуватися порядку встановлення системи, який включає:
- Проведення передпроектного дослідження, яке дозволить реально оцінити поточний стан кранової техніки та запропонувати оптимальне конструкторське рішення.
- Вибір системи радіокерування для крана.
- Розробка проекту модернізації крана
- Постачання та встановлення системи дистанційного керування крана. Усі роботи проводяться на місці експлуатації вантажопідйомного обладнання без його демонтажу.
- Налагодження та тестування встановленого обладнання.
- Навчання персоналу, який надалі працюватиме з радіокерованим краном.
Термін виконання під ключ робіт із переведення крана на дистанційне радіоуправління – 4-5 робочих днів.
Детальніше дізнатися про переобладнання кранів на радіокерування можна на сайті КЗПТО. Посилання — тут.