Минулої ночі світ згадував останній день легенди, яку вшанували на Харківщині — ГХ

Минулої ночі світ згадував останній день легенди, яку вшанували на Харківщині (фото, відео) 388 09 грудня 2023 19:40 У ніч на 9 грудня зупинилося серце світової зірки.

Пам’ятаємо! Одного із засновників та учасник гурту «The Beatles», знаменитий співак, поет та композитор, популярний музикант ХХ століття Джона Леннона і сьогодні вшановують у різних кутках світу. Він входить до списку найкращих гітаристів усіх часів, за версією журналу «Classic Rock».

8 грудня 1980 року Джона Леннона було вбито в Нью-Йорку психічно неврівноваженим фанатом Марком Чепменом. У день смерті Леннон дав останнє інтерв’ю американським журналістам. О 22-й годині 50 хвилин, коли Джон разом із дружиною Йоко Оно, повернувшись зі студії звукозапису Hit Factory, входили під арку свого будинку, Чепмен зробив п’ять пострілів йому в спину. Брамник викликав поліцейських, які на своїй машині доставили Леннона до шпиталю Рузвельта. Проте всі спроби лікарів врятувати легендарного артиста були марними.

О 23 годині 15 хвилин Джон Леннон помер через велику втрату крові. Він був кремований у Нью-Йорку, порох Леннона був переданий Йоко Оно.Читайте також: У Харкові на Північній Салтівці створюють мурали-листівки на знак вдячності захисникам (фото)

Його вбивця Марк Чепмен за свій злочин відбуває довічне ув’язнення у в’язниці суворого режиму «Аттіка», біля міста Баффало. Вже десять разів він подавав прохання про дострокове звільнення (останнього разу у серпні 2018 року). Однак щоразу ці прохання відхилялися.

Йоко Оно ще 2000 року надіслала листа до «Департаменту зі звільнення» штату Нью-Йорк, у якому закликала не звільняти Чепмена достроково. У наступні роки вона ще не раз заявляла, що не почуватиметься в безпеці, якщо Чепмена буде звільнено. Про Марка Чепмена та його останні дні перед вбивством Джона Леннона знято фільми «Вбивство Джона Леннона» та «Глава 27».

Харківщина теж вшанувала видатного музиканта ХХ сторіччя — в центрі міста Ізюм в рамках фестивалю «Дорога на Схід» було створено мурал з рядками пісні Леннона “Дайте миру шанс” (докладніше у новині GX).

Після жахливих обстрілів та окупації росіянами Ізюму мурал пам’яті Джона Леннона був посічений уламками ворожих снарядів, але вистояв, як і незламний народ України.

Фото: GX, Наталія Бойченко (19 серпня 2017 р.), Євген Титаренко (21 вересня 2022 р.), відкриті джерела

Источник