Історичний факт. 25 березня народився видатний лікар, який заснував у Харкові офтальмологічну клініку (фото) 165 25 березня 2024 22:15 Люди, які створювали історію міста.
Пам’ятаємо! Цього дня, 25 березня, в 1839 році народився Леонард Леопольдович Гіршман — видатний український вчений, лікар-офтальмолог, педагог, заслужений професор медичного факультету Харківського університету, Почесний громадянин міста Харкова, засновник офтальмологічної клініки Харківського університету.
Гіршман народився в єврейській купецькій сім’ї в Курляндській губернії. В 1839 році родина переїхала до Харкова.
Леонард із золотою медаллю закінчив 1-у Харківську гімназію та вступив на медичний факультет Харківського університету.
Працював і навчався за кордоном: у Вісбадені та Гейдельберзі.
З 1868 року викладав у Харківському університеті.
У 1872 році Гіршман заснував першу в Харкові та в Україні клініку для лікування очей — всього на 10 ліжок.
У 1912 році на зібрані жителями міста кошти було збудовано офтальмологічну клініку. В 1914 році в цій клініці одночасно могли лікуватися до 100 осіб.
На засіданні Міської думи 11 березня 1914 року професора Гіршмана за виняткові заслуги було обрано Почесним громадянином Харкова.
У Харкові міська офтальмологічна клініка має ім’я Гіршмана. На її фасаді розміщено меморіальну дошку Л. Л. Гіршману.
Одна з вулиць також названа його ім’ям.
15 жовтня 2009 року було відкрито пам’ятник Леонарду Гіршману.
Ще трохи цікавого від читача GX.
«У мене в колекції є портрети і самого офтальмолога, і його трьох синів, а також невістки Марійки, подружжя старшого сина Миколи. Марійка Блюм була дочкою фотографа Германа Петровича Блюма, який тримав у Харкові одне з найпрестижніших фотоательє «Брати Блюм». Портрет Л.Л.Гіршмана виконаний у його ательє», — поділився своїми надбаннями з GX відомий харківський колекціонер та поціновувач мистецтецтва Сергій Володарський.
Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Сергій Володарський, відкриті джерелаЧитайте також: Унікальна виставка відкрилася в Харкові до однієї з найважливіших подій в історії України (фото, відео)
Оставить комментарий