Історичне досягнення: футболісти з Харківщини допомогли Україні вперше вийти на Олімпіаду

Збірна України до 21 року вийшла в півфінал молодіжного чемпіонату Європи, чим гарантувала собі історичну участь у найближчих Олімпійських іграх.

Як передає медіа «Слобідський край», вчора, 2 липня, пройшов чвертьфінальний поєдинок чемпіонату Європи до 21 року між збірними Франції та України. Нагадаємо, на груповому етапі наші хлопці посіли другу сходинку. Спочатку підопічні Руслана Ротаня обіграли хорватів та румунів, а потім зіграли внічию проти іспанців.

У матчі проти французів у стартовому складі України вийшло троє уродженців Харківської області: Арсеній Батагов, який народився в селищі Березівка Пісочинської громади, харків’янин Дмитро Криськів та красноградець Михайло Мудрик. Для останнього це була дебютна гра на цьому чемпіонаті Європи.

Рахунок у матчі на 19-й хвилині вдалося відкрити Франції. Відзначився Райан Шеркі, точно пробивши з меж карного майданчика – 1:0. Дуже швидко українці змогли відновити паритет у матчі, втім гол, який організували гравці з Харківщини, не був зарахований. Михайло Мудрик пробив, м’яч опинився у Дмитра Криськіва, який скористався своєю нагодою, однак харків’янин забивав з офсайду. Втім все ж таки наші хлопці зуміли зрівняти рахунок. Мудрик заробив пенальті, який реалізував Георгій Судаков. А в кінці стартової половини гри українці вийшли вперед. Мудрик віддав просто шикарну передачу на Судакова, який вийшов віч-на-віч з воротарем суперника – 1:2.

У другому таймі французи зробили 2:2, втім їх гол відмінили через офсайд. А на 86-й хвилині Україна забила третій м’яч, його автор – капітан команди Артем Бондаренко.

3:1 – українці здобувають вольову перемогу над одним з головних фаворитів цієї континентальної першості і виходять у півфінал. Цей результат дозволить збірній Україні з футболу вперше в історії зіграти на Олімпіаді, яка пройде влітку наступного року в Парижі.

Перший тренер Мудрика Михайло Меркулов залишився вкрай задоволеним грою свого вихованця.

– Мудрика й брали в цю команду, аби він допомагав. І ось у такий відповідальний момент він це і зробив. У нього гарне бачення поля, про що свідчить його шикарний гольовий пас на Судакова. Думаю, грою Михайла задоволений і він сам, і тренери. Мені сподобався матч проти французів у виконанні нашої молодіжки, та й взагалі як вона виступає на цьому турнірі,  – розповів медіа «Слобідський край» Михайло Меркулов.

Путівку до фіналу Україна розігруватиме у матчі з Іспанією. Цей поєдинок пройде у середу, 5 липня, початок о 22:00 за київським часом.

Більше новин спорту читайте на нашому сайті.