Харківським лікарям передали унікальний реанімобіль з Нідерландів — Новости Харькова

Шанс на друге народження. Харківським лікарям передали унікальний реанімобіль (фото) 221 13 декабря 2022 09:50

Харківський міський перинатальний центр 12 грудня отримав особливу карету «швидкої допомоги» для немовлят. Це перший реанімобіль для новонароджених Харкова від волонтерського штабу Kharkiv Help та нідерландського фонду Zeilen van Vrijheid (Вітрила свободи) і 23-я медична спецавтівка, яку харківські волонтери передали лікарням міста та області.

«Це повноцінний реанімаційний автомобіль для новонароджених з інкубатором 1 класу, більш надійний, бо на клас вищий, ніж ті, що використовуються в Україні. Машина обладнана усією необхідною медапаратурою для надання допомоги немовлятам. Це уже п’ята спецавтівка для новонароджених, яку передав Україні голландський фонд «Вітрила Свободи» і 23-я «швидка допомога», яку ми доставили в лікарні Харкова та області. Як нам повідомили, цей реанімаційний автомобіль закриває усі потреби міського перинатального центру у таких машинах», — розповів співзасновник волонтерської організації Kharkiv Help Олексій Масло. 

Волонтерам знадобилося близько двох місяців, щоб придбати і обладнати автомобіль усім необхідним. Тепер ця мініреанімація на колесах буде працювати у місті. 

За словами волонтера, дитячий реанімобіль з обладнанням — не новий. Він відпрацював своє у Голландії.

«Але там списують автомобілі не тому, що вони виходять із ладу, а тому, що за европейскими стандартами стають морально застарілими. В України такі автівки — велика допомога і лікарям, і дітям», — каже Олексій Масло.

Дитячий реанімобіль коштував близько 70 тис євро — удвічі дорожче, ніж звичайні реанімобілі — 25-30 тис. євро, які команда Kharkiv Help разом з партнерами передала Харкову та області. 

«Дитячий реанімобіль придбали в Нідерландах за донати одного з меценатів. Машина доїхала своїм ходом 2,5 тис кілометрів. До кордону її доставили голландські волонтери, а вже до Харкова — наша команда Kharkiv Help. Наразі, як нам сказали, ми закрили усі потреби міського перинатального центру у таких спецмашинах», —  зазначив Олексій.

«Якщо транспортувати дітей такою машиною, це значно знижує ризики виникнення ускладнень. Для нас це дуже важливо. Моя мрія, щоб ми госпіталізували дітей такими машинами не лише з пологових будинків, а й з дому. Тому що зараз їх забирають звичайні машини «швидкої», де не завжди є можливість надавати їм належну допомогу. Тепер у нас є така змога. На нашій «Лелеці» (так ми назвали наш реанімобіль) ми зможемо забирати таких немовлят і з інших регіонів в супроводі кваліфікованих медиків. Життя кожної дитини — велика цінність. І ми зобов’язані їх рятувати, виліковувати. Ми дуже чекали на цю машину. Спасибі «Вітрилам свободи» з Нідерландів  і нашим харківським волонтерам з  «Допоможи Харкову», — каже головний лікар Харківського міського перинатального центру Світлана Коровай.

Волонтер Олексій Масло і головний лікар Центру Світлана Коровай

За її словами, через війну почастішали випадки народження недоношених дітей. Якщо до 24 лютого на світ передчасно з’являлося 7-8% дітей, то тепер таких —  до 10% від загальної кількості народжених.

«Звичайно, війна накладає свої особливості: стреси, люди тікають з домівок. Ми навіть з метро забирали немовлят», — каже Світлана Михайлівна, яка з початку війни п’ять місяців жила у лікарні.

У перші дні у підвалі Центру знайшли прихисток 240 людей — пацієнти, медики з родинами, люди з навколишніх будинків. Тут жили і продовжували працювати. За більш як 9 місяців війни прийняли 900 пологів. Раніше за рік тут народжувалося близько 4 000 дітей.  

Зараз у реанімаційному відділені лікарі виходжують немовля вагою менше одного кілограма, яке народилося у 6,5 місяців. А до війни таких було троє із п’яти в реанімації. Усі вони наразі ростуть, набирають вагу і наздоганяють своїх однолітків.    

Реанімаційне відділення, де виходжують крихітних дітей   

Маленькому Богданчику трохи більше півроку. Народився у травні, також недоношеним — менше півтора кілограма. Тоді пренатальний центр тільки відкрився після двотижневої перерви, спричиненої обстрілами та руйнуваннями лікарні. Зараз хлопчик з мамою знову у своїх лікарів-рятувальників на плановій реабілітації. 

«Зараз усе добре, починає повзати.  Більше 7 кілограм важимо. А тоді страшно було. Друга дитина буда вдома, також переживала. Кожен раз, коли лунала сирена, ми виходили з дітьми у коридор, а коли починалися обстріли, ховалися з сином у бомбосховище. Але нас підтримували лікарі. Спасибі, виходили, вилікували. Тепер чекаємо батька. Він на фронті. І бабусю з дідусем чекаємо, які були в окупації, і повертаються додому через Польщу. Зберемо усіх і справимо христини нашому Богданчику», — розповідає харків’янка Галина Чоп. 

Богданчик з мамою

А тим часом команда Kharkiv Help з колегами із нідерландського фонду «Вітрила свободи» продовжують шукати донати на нові «швидкі допомоги», як для військових, так і для цивільних.

«Для Харківської області запити на машини для надання медичної допомоги є постійно. Автопарк «швидких» побитий, бо машини з бригадами медиків чергують в області, де продовжуються обстріли. Нещодавно ми передали до Ізюму «швидку» яку придбали для України 147 жителів Латвії. Кожна обладнана «швидка допомога» для нашего регіону  важлива. Тому і надалі будемо шукати меценатів, донати на такі автомобілі», — каже Олексій Масло.

Волонтер Олексій Масло, Kharkiv Help

Фото: GX

Нагадаємо, на початку травня у Харкові після вимушеної перерви, пов’язаної з пошкодженням будівель російськими ракетами 17 квітня, Міський  перинатальний центр почав приймати пацієнтів.

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Источник