Харківська пара хижаків здивувала кілька країн (фото, відео) 278 24 июня 2023 16:00 Трохи позитивних спогадів з минулого про хижака з зоопарку. А ви знали? У Харківському зоопарку 23 червня 2016 року сталася унікальна подія — вилупилися нільські крокодили. Це був перший випадок народження цього виду тварин не лише на території країни, а й у державах близького закордоння. У природі ці рептилії виходять із води на сушу, будують гнізда і відкладають яйця. Але в зоопарках через умови проживання вони часто скидають свою кладку у воду. Яйце, що потрапило у водне середовище, гине. Але харківським фахівцям вдалося зберегти кілька яєць, помістити їх в інкубатор та отримати потомство. Штучне «висиджування» тривало 80 днів.
Батьками новонароджених стали крокодили Сеня та Джемма.
В оновленому зоопарку крокодили отримали дуже комфортний експозиційний вольєр із просторим басейном загальною площею 116 кв.м.
Більше про життя родини крокодилів у новині GX.
Довідка. Нільський крокодил є однією з найбільших рептилій, що досягає в довжину разом із хвостом 5-6 метрів. Однак залежно від ареалу проживання виділяють певні особливості виду, у тому числі й у розмірах. Середня вага дорослої особини становить 600-800 кг за довжини 4-5 метрів. Особи, довжина яких досягає 6 і більше метрів, важать близько тонни.
Читайте також: Історія однієї милої родини з Харкова (фото, відео)
Полюють Нільські крокодили найчастіше на рибу, але нерідко видобутком стають болотяні та водяні птахи, дрібні та великі ссавці, які приходять до водоймища, де мешкає крокодил, на водопій. Свою здобич Нільський крокодил чекає, повністю занурившись у воду і залишивши на поверхні тільки очі, ніс та вуха. Він здатний абсолютно безшумно і непомітно підпливти до своєї видобутку на достатню відстань, щоб потім у різкому стрибку схопити видобуток за горло і стрімко потягнути його під воду. Під водою крокодил або душить свою здобич, або чекає, поки вона захлинеться. Рибу крокодил найчастіше глушить ударами хвоста, після чого заковтує її. Під час полювання групами кілька крокодилів заганяють рибу в косяки, де у них з’являється можливість оглушити більшу кількість видобутку.
Харківський зоопарк — перший в Україні та один із двадцяти найстаріших у світі. Його історія почалася з бджільницько-шовківницької станції та невеликого пташника, споруджених у 1895 році на території дослідницького поля Університетського саду. Колекція зоосаду, який офіційно відкрився в 1900 році, швидко поповнювалася. Зоопарк працював навіть у роки окупації. На жаль, під час відступу загарбники практично знищили його. Від рук нацистів загинуло понад 5000 тварин. Проте вже на шостий день після визволення міста, 29 серпня 1943 року, зоопарк відновив роботу. У другій половині XX століття одним із напрямів його діяльності стало розведення рідкісних та цінних видів тварин.
А вже 23 серпня 2021 року у Харкові запрацював оновлений зоопарк.
Під час російського вторгнення зоопарк також зазнав обстрілів, але вцілів (на щастя, всі тварини залишилися живі), ще й біженців з Екопарку приймав.
Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Харківський зоопарк
Оставить комментарий