Харків згадує вченого, який створював музей Григорія Сковороди — ГХ

Харків згадує вченого, який створював музей Григорія Сковороди (фото) 368 01 лютого 2024 21:45 Цікаві факти про Харків та Харківщину.

Пам’ятаємо! Цього дня, 1 лютого, в 1895 році народився Андрій Ковалевський — видатний учений-сходознавець, етнограф, один із творців відомого на Харківщині Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди у Сковородинівці.

Закінчив 3-ю Харківську чоловічу гімназію. Вищу освіту завершував на романо-німецькому відділенні Харківського університету.

З 1924 року працював у НДІ історії української культури та в Музеї слобідської України імені Григорія Сковороди у Харкові.

У 1938 році був заарештований за помилковим доносом і був засуджений за 58 статтею до п’яти років позбавлення волі.

В 1945 році Андрій Ковалевський повернувся до Харкова і оселився у своєму будинку в Каплунівському провулку. Читав лекції в університеті та педагогічному інституті.

У 1950-х роках переїхав на вулицю Ромена Роллана.

В 1960 році брав участь у створенні нині широко відомого музею Григорія Сковороди у Сковородинівці, який рашисти зруйнували ракетним ударом.

З сумом вимушені нагадати, 7 травня внаслідок обстрілу Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка було зруйновано (докладніше в новині GX)…

Читайте також: Історичний факт. Цього дня видатний вчений продемонстрував свої досліди в Харкові

За попередніми оцінками, для повної відбудови музею потрібно близько 112 млн грн.

Нагадаємо, в рамках проекту Міністерства культури «Збережіть українську культуру» на відбудову музею уже надійшло 7,12 млн грн із необхідних не менше 112 млн грн. 

На Харківщині у селі Сковродинівка Богодухівського району, де останні роки жив всесвітньо відомий український філософ Григорій Сковорода, 23 вересня відбулося погашення благодійної поштової марки «Сад божественних пісень». «Укрпошта» випустила її до 300-річчя від дня народження знаменитого земляка (3 грудня 1722 року). 

Фото та матеріал: відкриті джерела

Источник