Військовослужбовці України отримують не зарплату у звичному розумінні, а грошове забезпечення, що регулюється окремими законами. За даними видання Finteco, у 2025 році порядок виплат, як основних, так і додаткових залишається стабільним і підкріплятиметься чинним законодавством.
Як формуються виплати у ЗСУ
Розмір заробітної плати залежить від:
- посади та військового звання;
- професійного рівня;
- тривалості та характеру служби.
Наразі мінімальний розмір грошового забезпечення складає 20 130 грн, що гарантується державою навіть за несення тилової служби.
У 2025 році мінімальні виплати для рекрутів становлять 20 130 грн, строковиків — 6 000 грн, інструкторів — від 15 до 30 тис. грн. Військові на передовій отримують понад 100 тис. грн. В яких числах приходить зарплата ЗСУ? Грошове забезпечення надходить на картку в два етапи:
- Аванс — з 5 до 15 числа щомісячно;
- Основна виплата— з 25 числа до початку наступного місяця.
Точні дати залежать від частини та роду військ.
Виплати залежать від підрозділу, регіону та виконаних завдань. З початку повномасштабної війни вони неодноразово зростали. Також військові можуть отримувати додаткові надбавки та премії, що в середньому становлять 15–30 тис. грн.
З травня 2025 року підвищення торкнеться і курсантів: виплати для 1–2 курсів складатимуть 8 000 грн, а для старших — понад 20 000 грн.
Додаткові виплати та індексація
З 1 квітня 2025 року грошове забезпечення військовослужбовців матиме таку структуру:
- Посадовий оклад — не менше ніж 20 000 грн.
- Винагороди — у межах 30 000–100 000 грн залежно від завдань.
- Індивідуальні доплати — за бойові дії та особливі умови служби.
- Індексація — відбуватиметься щомісяця, якщо інфляція перевищить 3%. У такому випадку зарплата підвищується автоматично.
Хто отримує зарплату у разі загибелі військовослужбовця
У разі смерті військового його грошове забезпечення за останній місяць служби, а також одноразові виплати, перераховуються найближчим родичам:
- дружині або чоловіку;
- повнолітнім дітям;
- батькам;
- законним представникам дітей;
- у разі їхньої відсутності — іншим спадкоємцям.
Військовослужбовець має право заздалегідь вказати у розпорядженні, кому саме і в яких пропорціях будуть виплачуватися ці кошти.
Як перевірити суму виплат
Міністерство оборони України запровадило спеціальний онлайн-калькулятор. Для користування сервісом розрахунку грошового забезпечення необхідно вказати:
- військове звання;
- вислугу років;
- тарифний розряд.
Уточнити ці дані можна у фінансових підрозділах військової частини.