Додаткову заборону планують ввести на Харківщині через знищення Каховського водосховища — гх

Додаткову заборону планують ввести на Харківщині через знищення Каховського водосховища 769 11 июня 2023 18:20

У Харківській області необхідно запровадити повну заборону на реалізацію будь-якої риби в місцях стихійної торгівлі. Причина – мор риби через знищення Каховської ГЕС. На такому кроці наполягає обласне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, спеціалісти якого звернулися з відповідними листами до Національної поліції України.

В обласній держпродспоживслужбі підкреслили, що необхідно заборонити торгівлю будь-якою рибою: живою, снулою, в’яленою.

«Деякі несвідомі громадяни вже почали реалізовувати загиблу рибу, яка уражена небезпечними хімічними та/або біологічними сполуками. Вона може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Загиблу рибу або таку, що вмирає, неможливо зробити безпечною для споживання», — підкреслили в Держпродспоживслужбі.Читайте також: Одне з найбільших водосховищ Харківщини опинилося на межі зникнення (фото)

За інформацією відомства, підрив дамби Каховської ГЕС в ніч проти 06 червня 2023 року російськими окупантами, призвів до, ймовірно, найбільшої техногенної катастрофи в Європі за останні десятиліття. Затоплені десятки населених пунктів, Каховська ГЕС повністю пішла під воду й не підлягає відновленню. У річку Дніпро внаслідок підриву Каховської ГЕС потрапило близько 150 т машинного мастила та є ризик витоку ще понад 300 т.

На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин, які внаслідок її підриву можуть становити значну небезпеку для здоров’я людей на підтоплених територіях, хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористом.

У результаті падіння рівня води вже масово гине риба. Прісноводну рибу та інші біоресурси потік води віднесе в солоні води Чорного моря, що створює загрозу й для Чорноморської фауни.

Источник