Чуттєві лоти від благодійників Харкова працюють на добру справу. Навіть слово військового варте великих грошей (фото, відео) 276 10 грудня 2024 20:00 Гуртом добрі справи легше робити — це доводять митці і воїни України.
Щорічно другої неділі грудня в Україні відзначають День благодійності!
Цьогоріч дата відзначалася 8 грудня, але минулого року дата припадала саме на 10 грудня. Отож згадаємо про неї саме сьогодні з приводу чуттєвої і благодійної події, що відбулася наприкінці осені.
Того дня фонд громади Харкова «Толока» зібрав шанувальників мистецтва на унікальну подію Toloka Talks: ця подія поєднала знайомство з культурною спадщиною Слобожанщини, зокрема з унікальною школою гри на цимбалах, і благодійний збір коштів для її підтримки. А саме на благодійному аукціоні збирали кошти на нові цимбали для Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського. Адже реліквія ВНЗ — 80-річні цимбали були пошкоджені під час бомбардувань рашистами університету у 2022-2024 роках. Наразі студенти і викладачі вимушені постійно лагодити інструмент.
Під час виступу видатних харківських артистів-викладачів ХНУМ імені І.П. Котляревського (доцент кафедри народних інструментів Юрій Дяченко (акордеон); викладач кафедри народних інструментів України, лауреат міжнародних конкурсів Михайло Кужба (цимбали); старший викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Ігор Чернявський (скрипка)) на екрані розгорнулась історія інструменту і творчих колективів, які грали на ньому.
Адже цимбали — знаковий інструмент української музики, особливо для Слобожанщини. Харківська школа цимбалів була заснована наприкінці 1970-х років. За понад 40 років існування харківська цимбальна школа зробила значний внесок у розвиток української музики. Вона презентувала себе через активну концертну діяльність, участь у міжнародних конкурсах, видання нотних збірок і створення мистецьких проєктів, серед яких: «Цимбали від А до Я» (2005); «Світ цимбалів від А до Я» (2008, 2012); «Фестиваль ансамблів українських народних інструментів» (2009); «Цимбали на Слобожанщині – ансамблева музика» (2015); «Слобожанська малеча» (2010–2023 роки).Читайте також: Харківські митці дарують музику, яка єднає серця (фото, відео)
Музика віртуозів і цікава оповідь стали яскравим прикладом, як може лунати творча Харківщина. І тому кожен присутній був радий долучитися до благодійної мети заходу.
Кожен лот був від видатних митців України, чиї ім’я наразі знає кожен українець.
Перший патріотичний лот — обереги з квітів та уламків снарядів з багатостраждальної Салтівки був з любов’ю власноруч зроблений харків’янкою Анною Гін. Її щоденник жахливих подій з перших днів війни став книгою-сповіддю, яка стала основою вистави Андрія Лебедя «Як ти там?». Події бестселеру на сцені втілили артистки «Театру для людей»: заслужена артистка України Ольга Двойченкова, Вікторія Біла, Світлана Симоненко, Віра Михайленко.
До речі, нещодавно авторка ыз своїм вірним другом Гектором презентувала книгу на виставі театру, а ще в ХДНБ ім. В.Г.Короленка.
Авторка розповіла журналістці GX, як сторынка за сторынкою з’явилася її книга.
Сергій Жадан (активний організатор літературного життя України та учасник мультимедійних мистецьких проєктів) надав для аукціону раритетна платівку.
А ще були чарівні скриньки від відомої авторки книги «Слова і кулі» — Наталії Корнієнко.
Але найвагоміший лот був від воїна ЗСУ, митця і політика — командира батальйону «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Юрія Федоренко. Він особисто привіз до Харкова корпус американської протибункерної ракети – зброї армії США, яка зараз підтримує і рятує українців в їх боротьбі проти російських загарбників. Мужній воїн розділяє думку, що мистецтво – це культурна спадшина України і її треба зберігати. А ще він зачитав присутнім вірш, який до сліз торкнувсь душі кожного з присутніх.
Аркуш паперу, на якому були надруковані дорогі серцю слова – став найціннішим в духовному плані лотом, який став експромтом на цьому аукціоні.
До речі, за корпус американської ракети було отримано – 35000 гривень.
Взагалі на благодійному заході було зібрано 82200 гривень – це чверть від остаточної вартості нового інструменту.
Чеський майстер пообіцяв виготовити нові цимбали протягом року. Їх кошторис — 6400 євро, але для мужнього народу України, зокрема, українського вишу він пообіцяв знижку. Наразі університет продовжує збирати кошти, влаштовує благодійні заходи та шукає меценатів.
Символічно, на останнє слово з зали на сцену вийшов відомий харківський волонтер, син заслуженої діячки мистецтв України, доцентки, фундаторки харківської цимбальної школи Олени Опанасівни Костенко (18.01.1947, Чернігів — 20.04.2021, Харків) – Олександр. Він постійно підтримує працю всього життя його матері, в пам’ять про неї проводить конкурси для обдарованих митців, саме за для цього він і відвідав Toloka Talks.
Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, організатори заходу
Оставить комментарий