Центральну лікарню Балаклії, зруйнованую окупантами, відбудують

В Балаклії Харківської області триває відновлення центральної районної лікарні, яка зазнала значних руйнувань через влучання ворожих снарядів.

Зараз на об’єкті тривають роботи із відновлення несучих стін, покрівлі та зруйнованого даху одного з корпусів, повідомили в пресслужбі ХОВА.

«В межах цих робіт триває кладка перекриттів та несучих стін. Це дасть змогу відновити цілісність конструкції», — повідомив директор Департаменту капітального будівництва Харківської ОВА Сергій Жуков.

Директорка лікарні Марина Руденко розповіла, що в будівлі лікарні розташовувалася казарма окупантів. Вороги вивезли та знищили обладнання, а при звільненні міста обстріляли корпуси лікарні.

За її словами, наразі вже повністю відбудоване інфекційне відділення, залишилось замінити вікна та дочекатися опалення.

«За допомогою обласної військової адміністрації ми зможемо все відновити і наша лікарня буде ще кращою, ніж була до окупації», — вважає директорка лікарні.

Будівельники також оптимістично дивляться на можливість відбудови, незважаючи на значні руйнування.

«Завдяки опорам ми підсилили третій поверх, він не завалиться. Триває кладка перекриттів. Будівля зможе нести те навантаження, що було до влучань. Найближчим часом ми завершимо перекриття даху та закладання перекриттів і в лікарні знову зможуть приймати пацієнтів», — розповів начальник будівельної бригади Олексій Шкурін.

Нагадаємо, вже тиждень в Липцях на базі аптеки працює пункт із обладнанням для телемедицини, де жителі можуть пройти первинний огляд, зв’язатися із сімейним лікарем чи спеціалізованим фахівцем обласної медустанови.

Джерело