Фото: Олена Передерій
Ця війна подарувала Україні, зокрема і Харківщині, багато героїв, які своїми справами підтримують нашу державу у важкий для неї час. Хто як може. Серед таких людей – 10-річний Максим і 12-річний Андрій із села Таранівка Харківської області. Ще у березні вони у вигляді гри виходили на трасу і віддавали честь військовим. А зараз у хлопців уже є облаштований блокпост, де вони чергують кожний день по 11 годин і намагаються заробити гроші. А зароблене передають на потреби ЗСУ.
Підтримували як могли
10-річний Максим і 12-річний Андрій – хороші давні друзі, вони товаришують понад п’ять років. Утім в основному бачаться тільки влітку, коли Андрій приїжджає на канікули до бабусі. Цьогоріч через вторгнення російських окупантів на територію України їх зустріч відбулася раніше. Андрій з родиною живе в Харкові, на Салтівці. Перші тижні війни вони постійно бігали з квартири до підвалу. А потім їм удалося виїхати в рідне село Таранівка Зміївської громади.
Мама Максима Олена Передерій розповідає, як їх родина зустріла початок війни.
– Діти бачили, як ми переживаємо через усе те, що відбувається навколо. Повз нашого будинку постійно проїжджають військові, виходиш на шум техніки і плачеш, дивлячись на них. А діти ці всі емоції стримували, не знали, як поводитися. У березні вони почали виходити ближче до траси і віддавати честь військовим, що проїжджають повз. Син сам мені казав, що насамперед вони робили це для того, аби підтримати наших захисників та їх військовий дух, – згадує жінка.
10-річний Максим
Згодом хлопці стояли на посту з прапором України, який пошили власноруч.
– Син попросив купити прапор України, втім тоді це було дуже важко зробити. Приїхали до бабусі, і вона власноруч нам його пошила. Діти стояли з цим стягом біля траси, а проїжджаючі повз машини їм сигналили, люди посміхалися, махали руками. Таке ставлення до них хлопцям дуже сподобалося. Один з переселенців з Харкова почастував їх смаколиками, а потім своїми руками зробив макети гармати, ракети, протитанкового їжака тощо. Вони все це виставили на узбіччі, і так у дітей з’явився свій блокпост, який облаштований, як справжній – українські стяги, рації, автомати, аптечка тощо, – розповідає мама Максима.
12-річний Андрій
Оставить комментарий