Добра традиція: зустрічи із маестро у центрі Харкова — ГХ

Добра традиція: зустрічи із маестро у центрі Харкова (фото, відео) 139 17 січня 2025 20:00 В суботу, 18 січня, о 15.00 відбудеться чергова зустріч із заслуженим діячем мистецтв України, головним диригентом ХНАТОБ/СХІД ОПЕРА Дмитром Морозовим.

Долучитися до цієї події можуть усі бажаючі. А саме в Центрі культури науки та мистецтва «Харківський будинок вчених» (Жон Мироносиць, 10) видатний митець сучасності продовжить свою цікаву розповідь «довжиною у ціле життя»…

Нагадаємо, минула зустріч із Дмитром Морозовим відбулася у грудні 2024 і залишила багато питань. адже шлях здоланий маестро цікавий і насичений. Йому є що розповісти…

Їх тріо стало дарунком поціновувачам мистецтва у Харкові: талант Дмитра Морозова магнітом збирає людей, майстерний блогер Юрій Путнік вміє зібрати усіх у культурному осередку міста, який гостинно плекає начальниця виставкового відділу ІВЦ «Бузок» Вікторія Жданко.

Справжній Лицар, якого знає весь світ, який неоднаразово грав у Ватикані і понад 16 країнах світу на більш ніж 70 органах, знову запрошує на відверту бесіду.

Довідка. Дмитро Морозов виявив себе в різних напрямках музичного життя як багатогранний художник. Ряд його робіт відбулися в якості «вперше». Оперний диригент, на рахунку якого десятки оперних і балетних вистав, органіст, піаніст-ансамбліст, хоровий диригент, симфонічний диригент і аранжувальник…
Під керівництвом Д. Морозова вперше в Україні відбулися прем’єрні постановки опер в його авторській оркестровці — «Одруження» М. Мусоргського, та «Антиформалістичний райок» Д. Шостаковича в концертному виконанні. Будучи диригентом Харківського театру опери та балету (2002 — 2010) диригував ряд вистав, здійснив кілька постановок, в тому числі першу в світі сценічну постановку вистави-реквієму пам’яті жертв голодомору в Україні — «Панахида за померлими з голоду» («Жнива скорботи», режисер Ж. Чепела) Є. Станковича (2008).
У період роботи головним диригентом Харківського молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський» (2004 — 2009), виконав цикл концертів «Перлини світової симфонічної класики», а в 2008 році здійснив світову прем’єру «Реквієму» А. Сальєрі. В період його керівництва оркестру присвоєно статус «академічний».
З липня 2011 по червень 2014 рр. — працював головним диригентом Київського національного академічного театру оперети, де здійснив кілька постановок, диригував ряд вистав.
У 2013 році співпрацював в якості запрошеного диригента з Каїрською національною оперою (Єгипет).
З вересня 2015 року — диригент, а з жовтня 2017 року — головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка / Схід OPERA. За цей період здійснив 10 постановок в число яких увійшли опери, балети, мюзикл-шоу, дитячі вистави.
Так само, на сцені Харківського театру опери та балету Д. Морозов став диригентом-постановником безпрецедентних проєктів; «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО. WATER FANTASY» П. Чайковського (2019) — першої в Україні постановки балету на воді і «Містерії Пандори» (2019) — першої в світі постановки балету на музику Р. Вагнера.
Величезну частину своєї творчості Д. Морозов присвячує виконавській діяльності в якості органіста і створенню цікавих програм, виступаючи в Україні і за кордоном.
Починав як соліст-органіст Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики (2002 — 2006).
Цікаво, що в концертному сезоні 2004 — 2005 рр. ним було виконано на органі 150 творів. Влітку 2019 року мав честь грати на органі в Соборі Святого Петра (Ватикан) під час недільної меси Папи Римського Франциска, таким чином, ставши четвертим музикантом в світі і першим українським, який грав перед цим главою Католицької церкви.

Після цієї знаменної події Д. Морозов був нагороджений золотою медаллю, присвяченій 300-й річниці заснування Ордена іспанського короля. Крім того, отримав звання Почесного професора католицького університету Нової Іспанії (Майамі, США, штат Флорида).

У січні 2020 року, відбулася серія концертів духовної та органної музики в Пантеоні (Рим), Соборі Святого Петра (Ватикан) і в академічній залі Папського Інституту Духовної Музики.
Протягом 20 років займається вивченням древніх церковних розспівів. Його обробки — «Херувимська» сербського розспіву, «Благослови, душе моя» грецького розспіву, піснеспіви з Літургії Св. Пантелеймона та ін. відомі багатьом регентам.

До того ж триває дружня підтримка між світом духовним і мистецьким. Маестро постійно грає для відвідувачів храму Святого Сімейства на органі.

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Дмитро Морозов, Юрій ПутнікЧитайте також: Він любить грати і цитувати Бетховена: про що ще дізналися харківці від маестро (фото, відео)

Источник