Найпотужніша магнітна буря жовтня подарувала астроному вражаючі кадри — ГХ

Найпотужніша магнітна буря жовтня подарувала астроному вражаючі кадри (фото) 40 11 жовтня 2024 12:40 Дивлячись на зорі, Володимир Кажанов побажав усім добрим людям мирного неба! Щоб воно не лякало, а приємно вражало та надихало!

Вже не вперше цього року Сонце впливає на самопочуття землян, а ще дарує рожеві спалахи. За інформацією центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, на нас чекають три дні надпотужної магнітної бурі.

Зокрема, вже 10 жовтня сонячна активність була з К-індексом 8 (червоний рівень), що відповідає сильному геомагнітному шторму, який зберігатиме свою силу і в п’ятницю, 11 жовтня. А в суботу, 12 жовтня, сонячна активність знизиться до К-індексу 5 (червоний рівень), але однаково залишатиметься відчутною.

Така магнітна буря, здатна впливати на самопочуття метеозалежних людей, а ще може викликати появу полярного сяйва. Яке цього разу було яскраве і помітне, як за межами міста, так і у самому Харкові.

Відомий харківський астроном Володимир Кажаном поділився своїми яскравими спостереженнями.

«Неймовірне небесне шоу просто зараз в небі! Полярне сяйво дуже потужне, яскраве, вражаюче! Я такого навіть не очікував. Вперше в житті над містом Харків (Україна) бачу таке яскраве. Просто полоски вже в небі до зеніту майже піднімаються. Постійно змінюється на очах. То розгорається, то гасне. Якщо будете дивитись, то не поспішайте. Може так статися що через 10 хвилин буде щось неймовірне, а зараз так собі. Я от вийшов на вулицю і в шоці… А через 15 хвилин, поки знімав, все змінилося трохи згасло, потім знову, вже інакше… — поділився враженням на своїй сторінці астроном, а ще, як завжди надав поради. — Дивитись треба в північну сторону неба. Якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола. Не забувайте про безпеку і комендантську годину. Бажаю мирного неба добрим людям! Щоб небо не лякало, а приємно вражало та надихало!»

Нагадаємо, попередні магнітні бурі були: 27 липня , 3-4 та 22-24 серпня, 10 та 11 вересня, 3 та 4 жовтня. А ось попереднє полярне сяйво на Харківщині спостерігали у травні та серпні.

Довідка. Магнітні бурі є порушенням геомагнітного поля нашої планети, та виникають внаслідок потоків заряджених частинок, викинутих Сонцем. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.
Важливо також пам’ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Читайте також: Два дні поспіль на початку жовтня на Землі вируватиме магнітна буря (фото)

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.

До речі, вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі (але й дарують яскраві спогади — докладніше у новині GX).

Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Источник