Харків першим зустрічатиме ювілейний фестиваль арфистів в Україні (фото, відео) 214 10 вересня 2024 18:40 Вже цієї п’ятниці в Україні стратує Х фестиваль «Арфові Барви» (у рамках проєкту B.R.A.N.D. New за підтримки «Креативної Європи»).
З 13 по 17 вересня 2024 року, вперше за час повномасштабного вторгнення рф, в Україні відбудеться ювілейний, десятий, фестиваль «Арфові Барви».
Це інноваційний проєкт, спрямований на революцію в класичній музиці шляхом поєднання академічних інструментів із цифровими технологіями.
На концертах фестивалю музикантами будуть представлені оригінальні композиції та спеціальні аранжування у новому концертному форматі, який інтегрує технології та залучає молоду аудиторію.
Протягом 5-денного фестивалю відбудуться концерти, лекції та воркшопи, поєднані з тренінгами з цифрових технологій, PR та маркетингових стратегій.
Заходи фестивалю заплановано провести в Харкові, Києві та Львові.
Саме незламне-місто герой, Харків, першим зустріне учасників, які сміливо підтримали ідею проведення фестивалю в Україні.
Відкриття заплановане на п’ятницю — 13 вересня. Віримо, така дата для незламних українців символічна…
День розпочнеться з воркшопу з Євгеном Андрєєвим, а вже о 17.00 лунатиме концерт (беспечний простір «A-Sho» на Квітки-Основʼяненко, 12). Солісти: Вероніка Лемішенко, Лариса Клєвцова, Станіслав Калінін.
Детальний розклад, квитки та подробиці про учасників на офіційній сторінці фестивалю «Арфові Барви» (за посиланням).
До речі, новинний портал GX майже з перших кроків слідкує за яскравим дійством (докладніше в новинах GX).
Ми пам’ятаємо, як чуттєво завершився ІІ фестиваль і Вероніка Лемішенко запросила усіх чекати на нові зустрічі…
Отож бо до зустрічі на найкращих та найбезпечніших майданчиках України!
Довідка. “Арфові Барви” — це міжнародний арфовий проект заснований у Харкові, Україна. Проект містить у собі конкурс, фестиваль, майстер-класи, концерти та інші музичні заходи.
Конкурс проводиться у різних вікових категоріях – від юних початківців до професійних арфістів.
У репертуарі – твори композиторів різних періодів*. Обов’язковими є твори українських авторів у кожній з вікових категорій.
Конкурс проводиться у два тури, фінал супроводжується оркестром*.
Читайте також: Ветерани України мають можливість безкоштовно опанувати сучасні професії
Майстер-класи мають два напрямки — робота з сольними творами та з оркестровими партіями. Уроки є відкритими для усіх бажаючих арфістів незалежно від того, беруть вони участь у конкурсі чи є учасниками інших заходів проекту “Арфові Барви”.
Концерти арфової музики є обов’язковою та найбільш важливою частиною “Арфових Барв”. Саме ці концерти дають змогу молодим арфістам показати себе, послухати інших учасників, розширити свої знання арфового репертуару, знайти нових друзів. До цього проекту належать і сольні концерти досвідчених виконавців, і загальні концерти юних учасників.
Арфа та орган – постійний абонемент Вероніки Лемішенко (арфа) та Станіслава Калініна (орган). Музиканти представляють слухачам як оригінальні твори, так і власні редакціі, створені спеціально для цього абонементу.
Концерт з оркестром – найбільш масштабний захід «Арфових Барв». Симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під керівництвом маестро Юрія Янка супроводжує фінал конкурсу та Гала-концерти фестивалів.
З архіву. Ідея започаткування проекту належала двом арфісткам, харків’янкам — Вероніці Лемішенко та Ларисі Клєвцовій. Ця ідея стала реальністю завдяки підтримці Валерія Алтухова – директора Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату та Юрія Янка – директора та художнього керівника Харківської обласної філармонії.
У 2006 році було проведено Перший відкритий конкурс арфістів, а до 2014 року сформувався багатонапрямковий проект, що вже мав власне ім’я – “Арфові Барви”. У 2017 році в рамках проекту відбувся I Міжнародний арфовий конкурс «Арфові Барви», заявки на участь у якому було надіслано з 9 країн світу.
* Крім категорії “Дебют” та I категорії
Фото, відео та матеріал: організаторів фестивалю, GX, Наталія Бойченко
Оставить комментарий