Харківський вчений розвіяв міф про розпіарену подію — ГХ

Харківський вчений розвіяв міф про розпіарену подію (фото) 336 24 травня 2024 22:00 Як повідомив астроном, цьогорічний парад планет для України буде не цікавим. Але…

«Великий, але не цікавий парад планет… Парад планет який ми не побачимо… Які ще заголовки пропонуєте? — так з гумором почав свою оповідь харківський астроном Володимир Кажанов. — Дуже не люблю, коли новини не просто висмоктують з пальця, а ще й вводять людей в оману. Так і зараз. Побачив багато повідомлень в новинах про парад планет в небі на початку літа 2024 року. Отже, давайте за порядком».

З території України парад планет не можна буде «повноцінно» спостерігати. Планети будуть на світлому ранковому небі і деякі з них будуть дуже низько над обрієм. Дуже (від автора В. Кажанова)!

Пощастить тим, хто живе ближче до екватора Землі. Наприклад в Індії видимість планет буде краща, ніж в Україні. Це можна побачити на скрінах, які вчений додав до повідомлення.

Але, і це не секрет, Уран взагалі неозброєним оком побачити майже неможливо. А цього разу навіть бінокль чи телескоп не допоможе, наголосив астроном, бо Уран буде на світлому ранковому небі, а не на нічному темному небі. Читайте також: Харківський астроном розповів про космічні сюрпризи (фото, доповнено)

«Тобто неозброєним оком в ці дати Уран не шукайте. Та й не бачу сенсу його шукати через бінокль на такому світлому небі. Юпітер і Меркурій будуть неймовірно низько над обрієм. Уявіть ~3 градуси над обрієм під час сходу Сонця (розрахунок для України). Якщо ви пам’ятаєте наскільки яскраве небо під час сходу чи заходу Сонця, то зрозумієте, що шукати там яскраві крапочки планет не має сенсу… Нептун можна буде знайти в небі виключно через телескоп. Неозброєним оком його в небі не видно. Неозброєним оком побачити вдасться Марс і Сатурн, вони будуть високо в небі, але… Але вони будуть досить далеко від інших планет в небі і в різних сузір’ях. Марс ще й дуже далеко зараз від нас, не такий яскравий, як буває при зближеннях з Землею. Місяць прикрасить ранкове небо, хоч якось буде рятувати недопарад…» — підсумував Володимир Кажанов.

До речі, як помітив вчений, один з сайтів (могли вже запозичити й інші) взагалі вводить в оману, цитуємо: «…Наприклад, найкращим часом для спостереження за планетами з Києва є вечір 4 червня.»

Наприкінці весни і на початку літа на вечірньому небі взагалі планети не не можна побачити! Але небо зараз все ж таки може здивувати. Я рекомендую наприкінці весни і на початку літа полювати на високоатмосферні Сріблясті хмари, детально розповідаю і демонструю як це виглядає у відео, — наостанок, додав астроном. — Бажаю безхмарного неба спостерігачам! Мирного небо всім добрим людям!»

Кому цікаві спостереження через великий телескоп в місті Харків і екскурсія під зоряним небом, можна особисто звертатися до Володимира Кажанова. В середині червня можна буде спостерігати Місяць на вечірньому небі, красиві зорі і зоряні скупчення.

Нагадаємо про паради планет минулих років в новинах GX (2015, 2020).

Фото, відео та матеріал: Володимир Кажанов

Источник